İslam Memiş için 2024 altın tahminleri şaşırttı!

2024 için altın fiyatlarıyla ilgili bomba bir tahminde bulunan İslam Memiş, altın piyasasında büyük bir hareketlilik yaşandığını belirtti.

Ons altının 2018 dolar seviyesini aşmasıyla birlikte gram altın 1870 TL seviyesini aşarak yeni bir zirve gördü. Bu durum Kapalıçarşı'da gram, çeyrek, 22 ayar bilezik ve Cumhuriyet altınının en çok takip edilenler arasına girmesine neden oldu. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'in dikkat çeken altın yorumlarıyla ilgili detayları aktarmaya devam ediyoruz. görmeyeceğini

Ons altın rekora gidiyor

Ons altının rekor seviyelere ulaşmasıyla birlikte, gram altın fiyatları da yükselişini sürdürdü. Gram altın, ons altının etkisiyle 1871 TL seviyesinin üzerine çıkarak yeni bir zirve kırdı. Fed’in faiz artırımıyla ilgili değerlendirmelerin altın fiyatlarını etkilediği belirtiliyor.

Analistlere göre, 2024 yılında ons altının 2000 dolar seviyesine yerleşmesi bekleniyor ve 2350 dolar seviyesine kadar yükselme potansiyeli taşıyor. Genel olarak, ons altın fiyatlarının orta ve uzun vadede yukarı yönlü hareket etmesi öngörülüyor. Gram altın fiyatları ise Aralık ayında 1900-2000 TL aralığını takip edebilecek.

Altın fiyatları yükselişte

Altın piyasasında son dönemde yaşanan gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulunan İslam Memiş, altın fiyatlarının artık 1800'lü rakamları belirtti. Aralık ayı itibariyle altın borcu olan veya altın almayı düşünen vatandaşların 1900'lü rakamlara alışması gerektiğini ifade etti.

Memur Temmuz Maaş Zammı İçin Ne Kadar Enflasyon Farkı Oluştu? Memur Temmuz Maaş Zammı İçin Ne Kadar Enflasyon Farkı Oluştu?

Memiş, önümüzdeki dönemde gram altın fiyatının yükseliş trendini sürdüreceğini öngördü. 24 Aralık-1 Ocak tarihleri arasında gram altının 2000 TL seviyesinin üzerine çıkacağını ve yılın ilk yarısında 2150-2250 TL, ikinci yarısında ise 2500 TL seviyelerini göreceğini belirtti. kaynak: kamuajans

Editör: Admin0 Admin0