"Bakan Şimşek rakamı onayladı" diyerek açıkladı! İşte yeni emekli maaşı "Bakan Şimşek rakamı onayladı" diyerek açıkladı! İşte yeni emekli maaşı

Yusuf Tekin: Sınıf geçmek zorlaşacak!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin katıldığı canlı yayın programında, ortaokullarda yeni dönemin başlayacağını, Türkçe dersinden geçmek için ise 70 puan şartı aranacağını ifade etti.

Kaynak : NTV

Ortaokullarda Türkçe için 70 şartı

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, NTV yayınına konuk oldu. Türkçe'nin doğru kullanımı için ortaokullarda yeni bir dönemin başladığını söyleyen Tekin, Türkçe'den 70 alamayan öğrencilerin sınıf geçmesinin zorlaşacağını anlattı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Türkçe'nin doğru kullanımı için yeni bir uygulama başlattı. Ortaokullarda 70 ortalamayı tutturamayan öğrencinin sınıf geçmesi zorlaşacak.

Açıklamayı, NTV yayınına konuk olan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yaptı.

Türkçe'den 70 ortalamayı tutturamayan öğrencinin teşekkür ya da takdir belgesi alamayacağını söyleyen Bakan Tekin, 70'in altında kalan öğrencinin bir üst sınıfa geçmek için de öğretmenler kurulu kararına ihtiyacı olacağını söyledi.

"Sınıf geçemecek değil ama biraz zorlaşacak." diyen Bakan Tekin, "Anadilini doğru öğrenemeyen çocuklar, yabancı dil eğitiminde de pozitif bilimlerde de sıkıntı yaşıyor. Bütün bunlardan hareketle böyle bir karar aldık." şeklinde konuştu.

ÖĞRETMEN ATAMALARI

Öte yandan gözler bir yandan da öğretmen atamalarına çevrilmiş durumda. Bakan Tekin, hangi branşa ne kadar öğretmen alınacağının henüz netleşmediğini söyledi.

WHATSAPP KANAL ve GRUPLARIMIZA DAVETLİSİNİZ!

ÖğretmenX Haber Öğretmen Grubu (Türkiyenin en büyük öğretmen whatsapp grupları) https://chat.whatsapp.com/HzsyRWyhAICFVYRtIbF2m8
* Whatsapp gruplarda ad, soyad, tel bilgilerinizin diğer kişilerin görmemesi için düzenleyebilirsiniz.

ÖğretmenX Haber Paylaşım Kanalı (Türkiyenin en büyük öğretmen whatsapp kanalı) 
https://whatsapp.com/channel/0029Va5SUWqElah0SpnlNU1z 
* Whatsapp kanalda ad, soyad, tel diğer bilgilerinizi diğer kişiler kesinlikle  göremez. Kullanmak için whatsapp güncellemeniz gerekir.

Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi
Paylaşıma açık uzman öğretmenlik grubumuzda öğretmenin gündemini birlikte değerlendirebiliriz:
https://t.me/uzmanogretmenlik
Ayrıca sınav görevi kanalımıza görevleri yakından takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

Halka arz haber, bilgi paylaşım grubumuza katılabilirsiniz   https://t.me/+P44GkHZT5rNhODhk

Editör: Admin0 Admin0