Memurun ve Emeklinin Temmuz Zammı Ne Kadar Olacak? Memur-Sen'den Açıklama Memurun ve Emeklinin Temmuz Zammı Ne Kadar Olacak? Memur-Sen'den Açıklama

Ekonomist Muhammet Bayram, yeni yılda çalışanların maaşlarına yapılacak zam oranı hakkında yeni tahminlerini açıkladı. Bayram'a göre en düşük emekli maaşı, yüzde 50'lik artışla 11 bin 250 TL olacak.

Mali Müşavir ve Ekonomist Muhammet Bayram, CNN Türk'e yeni tahminlerde bulundu. Peki yeni yılda Muhammet Bayram'a göre memur ve emekli maaşlarına ne kadar zam yapılacak? İşte detaylar...

MEMUR VE EMEKLİ 2024 MAAŞ ZAMMI

Bayram; "Memur ve memur emeklisinin 2024 maaş zammı için ilk önce enflasyon farkı hesaplanacak. Bu da yüzde 37-38 seviyelerinde. Sonrasında toplu sözleşme farkı var yüzde 9'luk. Yine buna yüzde 2-3'lük bir refah payı artışının eklenmesini bekliyoruz. Böylelikle memur ve memur emeklisinin yeni yılda maaşlarına yüzde 50'lik bir zam yapılması öngörülüyor." diye konuştu.

"SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yönelik beklenen maaş zammı ne kadar olacak?" sorusuna da yanıt veren Bayram, "Hak edilen şu an için aslında yüzde 37-38'lik bir zam. Ancak refah payının da yüzde 12-13 olmasıyla birlikte toplamda yüzde 50'lik bir atış bekliyoruz" dedi.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI İÇİN NET RAKAM


Yüzde 50'lik olası zam oranının en düşük emekli maaşı olan 7 bin 500 TL'ye nasıl yansıyacağına da değinen Mali Müşavir ve Ekonomist Muhammet Bayram, "En düşük emekli maaşının da yüzde 50'lik artışla 11 bin 250 TL'ye çıkmasını bekliyoruz" dedi.

------------

WHATSAPP KANAL ve GRUPLARIMIZA DAVETLİSİNİZ!

ÖğretmenX Haber Öğretmen Grubu (Türkiyenin en büyük öğretmen whatsapp grupları) https://chat.whatsapp.com/HzsyRWyhAICFVYRtIbF2m8
* Whatsapp gruplarda ad, soyad, tel bilgilerinizin diğer kişilerin görmemesi için düzenleyebilirsiniz.

ÖğretmenX Haber Paylaşım Kanalı (Türkiyenin en büyük öğretmen whatsapp kanalı) 
https://whatsapp.com/channel/0029Va5SUWqElah0SpnlNU1z 
* Whatsapp kanalda ad, soyad, tel diğer bilgilerinizi diğer kişiler kesinlikle  göremez. Kullanmak için whatsapp güncellemeniz gerekir.

Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi
Paylaşıma açık uzman öğretmenlik grubumuzda öğretmenin gündemini birlikte değerlendirebiliriz:
https://t.me/uzmanogretmenlik
Ayrıca sınav görevi kanalımıza görevleri yakından takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

Halka arz haber, bilgi paylaşım grubumuza katılabilirsiniz   https://t.me/+P44GkHZT5rNhODhk

Editör: Admin Admin