Yılbaşında memur maaşlarına gelecek yüzde 50 zam ile birlikte, uzman öğretmenlik tazminatı 4 bin 300 TL yükseliyor.

Temmuz, Ağustos ve Eylül ayı enflasyon rakamlarının resmi olarak açıklanmasıyla birlikte, memur maaşlarına yılbaşında gelecek zam oranı da netleşti.

Ekonomistler tarafından öngörülen rakamlar göre ve hükümetin orta vadeli programında hedeflediği enflasyona göre yılbaşında memur maaşlarına yüzde 50 oranında zam gelecek.

Bakan TEKİN'den Uzman Öğretmenlik ve ÖMK Açıklaması Bakan TEKİN'den Uzman Öğretmenlik ve ÖMK Açıklaması

Memur maaşlarına gelecek olan yüzde 50 oranı aynı zamanda tüm ek ödemeler de gelecek. Bunlardan bir tanesi de uzman olan öğretmenlere ödenen uzmanlık tazminatı olacak. Yılbaşında uzman öğretmenlik tazminatına da memur maaşlarında olduğu gibi en az yüzde 50 oranında zam gelecek.

Temmuz 2023 zammı ile birlikte 1.ve 2. derece uzman öğretmenlere ödenen uzmanlık tazminatı 2 bin 904 TLye, diğer derecelerde ki uzman öğretmenlere ödenen tazminat ise 2 bin 420 TLye çıkarılmıştı. Ocak ayında gelecek zam ile birlikte 1. ve 2. derece ki öğretmenlere ödenecek uzman öğretmenlik tazminatı 4 bin 300 TL olacak, diğer derecelerde ki öğretmenlere ödenecek uzmanlık tazminatı ise 3 bin 600 civarında olacak..

Kaynak: ajanskamu.net

Editör: Admin Admin