Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavları, geçmiş yıllara göre farklı algılar oluşturdu. Kimi öğretmenler sınavın zorluğuna vurgu yaparken, diğerleri ise sınavın son derece kısa sürede tamamlandığına dikkat çekti.

Sınav Yapısı ve Süresi

Toplamda 100 sorudan oluşan sınav, adaylara 135 dakika süre tanıdı. Teknik aksaklıklar nedeniyle bağlantı sorunu yaşayan adaylara ise sınavı tamamlama için ek süre verildi; bu süre gece 23.59a kadar uzatıldı. Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, öğretmenlerin %99unun sınavı tamamladığı ve sürecin başarılı bir şekilde ilerlediği ifade edildi.

Kopya İddiaları ve Tartışmalar

Bugün, bazı sosyal medya hesaplarında binlerce öğretmenin WhatsApp ve Telegram üzerinden kopya çektiği iddiaları gündeme geldi. Bu durum, Milli Eğitim Bakanlığının tepkisini merak ettiren bir konu haline geldi.

Ancak, kopya iddialarıyla ilgili olarak kariyer basamakları sınavının zaten kaldırılması üzerine çalışmaların yürütüldüğü belirtiliyor. Bu nedenle, herhangi bir iptal veya benzeri durumun yaşanması beklenmiyor.

Türk Eğitim Sen Öğretmenlerin Nöbet Ücreti İle İlgili Açıklama Yaptı Türk Eğitim Sen Öğretmenlerin Nöbet Ücreti İle İlgili Açıklama Yaptı

Kariyer basamakları sınavı, öğretmenlerin mesleki gelişimlerinde kritik bir adımı temsil ediyor. Yaşanan her türlü süreç, adil bir değerlendirme ve kararlı bir yaklaşımla ele alınmalıdır. Geleceğin nitelikli eğitim kadrosunu oluşturmak adına yapılan her adım, titizlikle incelenmeli ve değerlendirilmelidir. Bu süreçte adil bir rekabet ortamının sürdürülmesi, eğitim sisteminin gelişimi açısından büyük önem taşımaktadır. (kaynak: kamuajans net)

WHATSAPP KANAL ve GRUPLARIMIZA DAVETLİSİNİZ!

ÖğretmenX Haber Öğretmen Grubu (Türkiyenin en büyük öğretmen whatsapp grupları) https://chat.whatsapp.com/HzsyRWyhAICFVYRtIbF2m8
* Whatsapp gruplarda ad, soyad, tel bilgilerinizin diğer kişilerin görmemesi için düzenleyebilirsiniz.

ÖğretmenX Haber Paylaşım Kanalı (Türkiyenin en büyük öğretmen whatsapp kanalı) 
https://whatsapp.com/channel/0029Va5SUWqElah0SpnlNU1z 
* Whatsapp kanalda ad, soyad, tel diğer bilgilerinizi diğer kişiler kesinlikle  göremez. Kullanmak için whatsapp güncellemeniz gerekir.

Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi
Paylaşıma açık uzman öğretmenlik grubumuzda öğretmenin gündemini birlikte değerlendirebiliriz:
https://t.me/uzmanogretmenlik
Ayrıca sınav görevi kanalımıza görevleri yakından takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

Halka arz haber, bilgi paylaşım grubumuza katılabilirsiniz   https://t.me/+P44GkHZT5rNhODhk

Editör: Admin0 Admin0