Bu İldeki Öğretmenlere Rekor Promosyon !

Öğretmenler banka maaş promosyonlarının ne kadar olduğu sorusuna yanıt ararkenManisa'da, öğretmenlere rekor promosyon ödemesi gerçekleştirildi.

BİLSEM ÖĞRENCİ TANILAMA VE YERLEŞTİRME KILAVUZU YAYIMLANDI BİLSEM ÖĞRENCİ TANILAMA VE YERLEŞTİRME KILAVUZU YAYIMLANDI

Manisa'nın Alaşehir ilçesindeki öğretmenlere tek seferde 20 bin 880 TL promosyon ödemesi 15 Eylül'de başladı.
 
 TEK SEFERDE 20 BİN 880 TL ÖDENECEK
 
Alaşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan kapalı zarf ve ardından teklif artırma usulü ile yapılan ihaleyi kazanan banka, 15 Eylül 2022 tarihinden itibaren 36 ay boyunca maaş, ek ders, harcırah gibi ödeneklerini, eğitim çalışanlarına kişi başı aylık 580 TL üzerinden toplam 20 bin 880 TL'yi tek seferde ödemiş olacak. Alaşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan toplam bin 300 personel bu promosyondan yararlanırken, yapılan bu rekor promosyon miktarı ise farklı şehirlerindeki öğretmenlerin de beklentilerinin yükselmesine neden oldu.
 
İLDEN İLE BANKADAN BANKAYA DEĞİŞİYOR
 
Manisa'da gelen promosyon anlaşması binlerce öğretmeni heyecanlandırdı fakat rakamlar her yerde aynı olmayabilir. Bankaların öğretmenlere sunduğu promosyon oranları okullar için yapılan MEB maaş ihalesine göre ve öğretmenlerin güncel maaşları kapsamında değişiklik gösterebilir. Bankaların öğretmenlere sunduğu promosyon oranları okullar için yapılan MEB maaş ihalesine göre ve öğretmenlerin güncel maaşları kapsamında değişiklik gösterebilir. Bu kapsamda promosyon miktarlarını açıklayan diğer illere bakıldığında Ankara Çankaya'da 9.550 TL İstanbul Pendik'te 8.500 TL, Milas'ta 6.500 TL olarak belirlendi. Bu şekilde ilçeler kapsamında oluşan promosyon miktarları banka ile yapılan anlaşmaya istinaden gün yüzüne çıkabilir.

Kaynak: kamudanhaber.com