Milli Eğitim Bakanlığı Sürprizi: İlkokul, Ortaokul ve Lise Öğrencilerine Yeni Zorunluluk!

Karekod kimlik tanımlaması, özel öğretim kurumlarının izin durumunu kontrol etmek adına kullanılan etkili bir yöntemdir. MEB, bu yöntemle bütün özel öğretim kurumlarına özgü karekodlar sağlıyor. Bu karekodlar, kurumların giriş kapılarına veya görünür yerlere asılıyor. Veliler ise bu karekodları telefonlarındaki karekod okuyucular aracılığıyla taratarak kurumların izin durumunu ve iletişim bilgilerini görüntüleyebilirler.

Veliler İçin Güvence

Bu uygulama sayesinde veliler, çocuklarını kayıt ettirecekleri kurumların gerçekliğini ve izin durumunu kontrol edebilecekler. Aynı zamanda, sahte veya izinsiz kurumlara karşı da bilinçli bir şekilde hareket edebilecekler. MEB'in bu uygulaması, eğitim alanında kaliteyi artırmayı ve velileri bilinçlendirmeyi hedefliyor.

Eğitimde Şeffaflık ve Güvenilirlik

Karekod kimlik tanımlamasının amacı, eğitimde şeffaflık ve güveni sağlamaktır. Özellikle özel öğretim kurumlarının denetimini, başarı oranlarını, eğitim programlarını ve diğer kriterleri şeffaf bir şekilde sunarak velilerin bilinçli tercihlerde bulunmasına yardımcı olmayı amaçlar. Veliler, bu sistem sayesinde çocuklarının eğitimini alacakları kurumu daha bilinçli bir şekilde seçebilirler.

Kaliteyi Artırıcı Bir Teşvik Unsuru

MEB, karekod kimlik tanımlaması aracılığıyla kurumların denetim sonuçlarını ve başarı oranlarını paylaşarak velilere rehberlik etmeyi hedeflemektedir. Böylece, veliler çocuklarının en iyi eğitimi alabileceği güvenilir ve kaliteli kurumları tercih edebilirler. Aynı zamanda, izinsiz veya sahte kursların faaliyet göstermesinin de önüne geçilerek öğrencilerin mağduriyeti engellenmiş olacaktır. (kaynak: ogretmenlericin.com)

WHATSAPP KANAL ve GRUPLARIMIZA DAVETLİSİNİZ!

LGS sınav yerleri sorgulama ekranı 2024: LGS sınav giriş yerleri açıklandı mı, ne zaman, saat kaçta açıklanacak? LGS sınav yerleri sorgulama ekranı 2024: LGS sınav giriş yerleri açıklandı mı, ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

ÖğretmenX Haber Öğretmen Grubu (Türkiyenin en büyük öğretmen whatsapp grupları) https://chat.whatsapp.com/HzsyRWyhAICFVYRtIbF2m8
* Whatsapp gruplarda ad, soyad, tel bilgilerinizin diğer kişilerin görmemesi için düzenleyebilirsiniz.

ÖğretmenX Haber Paylaşım Kanalı (Türkiyenin en büyük öğretmen whatsapp kanalı) 
https://whatsapp.com/channel/0029Va5SUWqElah0SpnlNU1z 
* Whatsapp kanalda ad, soyad, tel diğer bilgilerinizi diğer kişiler kesinlikle  göremez. Kullanmak için whatsapp güncellemeniz gerekir.

Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi
Paylaşıma açık uzman öğretmenlik grubumuzda öğretmenin gündemini birlikte değerlendirebiliriz:
https://t.me/uzmanogretmenlik
Ayrıca sınav görevi kanalımıza görevleri yakından takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

Halka arz haber, bilgi paylaşım grubumuza katılabilirsiniz   https://t.me/+P44GkHZT5rNhODhk

Editör: Admin0 Admin0