MEB'den Online (Çevrim İçi) Sınav Duyurusu

MEB'DEN AÇIK ÖĞRETİM KURUMLARI 2021-2022 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM ONLİNE (ÇEVRİM İÇİ) SINAVLARI DUYURUSU

MEB'den Açık Öğretim Kurumları Çevrim İçi Sınav Duyurusu yapıldı.

Açık Öğretim Kurumları(Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu), 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı 2. Dönem Online (Çevrim İçi)
Sınavları

Uzman Öğretmen-Baş Öğretmen Telegram Kanalımıza Katılmak İçin TIKLAYINIZ

SINAV TAKVİMİ

Açık öğretim kurumları 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı 2. dönem sınavları için online sınav sistemi 01.03.2022 (saat 09.30’dan) - 10.03.2022 (saat 23.59’a kadar) tarihleri arasında açılacaktır.

SINAV UYGULAMASI

1. Öğrenciler, kendilerine atanan derslerden oluşan testleri sınav takviminde belirtilen tarihler arasında online sınav sistemine girerek tamamlayacaklardır.
2. Öğrenciler, aynı eğitim ve öğretim yılı ve dönemi için yapılacak sınav türlerinden yalnızca birine katılabileceklerdir.
3. Online sınav uygulaması yurt içi ve yurt dışında, Türkiye saatine göre aynı gün ve saatte başlayıp, aynı gün ve saatte sona erdirilecektir.
4. Öğrenciler, T.C. kimlik numara ve şifreleri ile AÖK Bilgi Yönetim Sistemine online sınav kapasitesinde giriş yaparak online sınav uygulamasına katılacaklardır. Sınav başvurusu olmayan ve tüm derslerinden sınavını tamamlayan öğrenciler sınav süresinin sonuna kadar AÖK Bilgi Yönetim Sistemine giremeyeceklerdir.

2022 LGS'de Görevli Öğretmenlere Ne Kadar Ücret Ödenecek? 2022 LGS'de Görevli Öğretmenlere Ne Kadar Ücret Ödenecek?

Duyurunun Tamamı İçin TIKLAYINIZ