Milli Eğitim Bakanlığından Cumhuriyetimizin 100. Yılı Videosunu paylaştı.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den Cumhuriyetimizin 100. Yılı Açıklaması:

"Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş Yıl Dönümü’nü tüm farklılıklara rağmen aynı yazgıya ortaklık etmenin getirdiği ünsiyet ve bin yıllık mazimizden aldığımız ilham ile kutluyoruz.

yaşadığı savaşlar ve tüm zorluklara rağmen her defasında kazandığı zaferlerle yeniden ayağa kalkmasını bilen bir milletin mensuplarıyız.

Destansı dirilişiyle yeniden doğan milletimiz, tarih sahnesine ihtişamıyla girerek dünyanın gidişatında söz sahibi olacak ve bu coğrafyanın kaderini bir kez daha tayin edecek tekâmüle ulaşmıştır.

İmkânsızı başaran mücadeleci bir milletin evlatları olarak bugün, Cumhuriyetin imkânlarıyla yeni bir ufkun şafağına bakıyoruz. Bu şafaktan doğan “Türkiye Yüzyılı” güneşiyle yolumuz açık ve aydınlıktır.

Millî Eğitim Bakanlığı olarak milletimizin ortaya koyduğu birlik ruhuyla köklü, güçlü, kucaklayıcı, insanlığın zihnini ve ufkunu açan muazzez bir Maarif Sistemi’ni; ilim, irfan ve fen sütunları üzerinden inşa ederek, “Türkiye Yüzyılı” gençliğini Cumhuriyetimizin kudretiyle yetiştiriyoruz.

Milli Eğitim Bakanı Tekin'den Uzman ve Başöğretmenlik Sistemi Değişikliği Sinyali Milli Eğitim Bakanı Tekin'den Uzman ve Başöğretmenlik Sistemi Değişikliği Sinyali

Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlu olsun. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum."