Millî Eğitim Bakanlığı, yüksek lisans eğitimini tamamlayan ancak alanında ders vermeyen öğretmenlere ilişkin olarak bir açıklama yaptı. 10 Kasım 2023 tarihli yazıda, yüksek lisans eğitimini tamamlayan öğretmenlere fiilen girdikleri dersler karşılığında ödenecek ek ders ücretlerinin %7 artırımlı olarak ödenmesine onay verildiği belirtildi.

Bakanlık, bu kararı, 25 Ağustos 2021 tarihli ve 31579 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan 2022 ve 2023 yıllarını kapsayan 6. Dönem Toplu Sözleşme hükümlerine dayandırdı. Söz konusu sözleşmenin "Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmet Koluna İlişkin Toplu Sözleşme" bölümünde, yüksek lisans veya doktora yapmış öğretmenlere fiilen girdikleri dersler için ödenecek ek ders ücretlerinin %7 artırımlı ödenmesine dair hüküm bulunmaktadır.

Öğretmenlerin Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneği Kaç Lira Olacak? Öğretmenlerin Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneği Kaç Lira Olacak?

Bu kararla birlikte, yüksek lisans eğitimini alan öğretmenlere, kendi alanlarında ders verip vermemelerine bakılmaksızın %7 artırımlı ek ders ücreti ödenecektir. (kamudanhaber net)

WHATSAPP KANAL ve GRUPLARIMIZA DAVETLİSİNİZ!

ÖğretmenX Haber Öğretmen Grubu (Türkiyenin en büyük öğretmen whatsapp grupları) https://chat.whatsapp.com/HzsyRWyhAICFVYRtIbF2m8
* Whatsapp gruplarda ad, soyad, tel bilgilerinizin diğer kişilerin görmemesi için düzenleyebilirsiniz.

ÖğretmenX Haber Paylaşım Kanalı (Türkiyenin en büyük öğretmen whatsapp kanalı) 
https://whatsapp.com/channel/0029Va5SUWqElah0SpnlNU1z 
* Whatsapp kanalda ad, soyad, tel diğer bilgilerinizi diğer kişiler kesinlikle  göremez. Kullanmak için whatsapp güncellemeniz gerekir.

Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi
Paylaşıma açık uzman öğretmenlik grubumuzda öğretmenin gündemini birlikte değerlendirebiliriz:
https://t.me/uzmanogretmenlik
Ayrıca sınav görevi kanalımıza görevleri yakından takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

Halka arz haber, bilgi paylaşım grubumuza katılabilirsiniz   https://t.me/+P44GkHZT5rNhODhk

Editör: Admin0 Admin0