MEB, Ortak Sınavlara İlişkin Yeni Açıklama Yaptı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ortak sınavlara ilişkin yeni bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre, ortak sınavlarda açık uçlu sorular kullanılabilecek. Ancak diğer tüm yazılı sınavlar açık uçlu veya açık uçlu ve kısa cevaplı sorulardan oluşacak.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB), ortak sınavlara ilişkin yeni açıklama geldi. Buna göre, ortak sınavlarda açık uçlu sorular kullanılabilecek. Ancak, diğer tüm ortak yazılı sınavlar ve diğer yazılı sınavlar açık uçlu veya açık uçlu ve kısa cevaplı sorulardan oluşacak.

MEB, öğrencilerin gelişimini izlemek, müfredatın okullar arasında uyumlu bir şekilde uygulanmasını sağlamak ve uygulama birliği oluşturmak amacıyla "ortaokul ve lise düzeyinde, ülke, il ve okul genelinde 3 farklı ortak sınav uygulaması" başlatıyor.

Bu sınavlarla ilgili detaylar şu şekildedir...

Bu öğretim yılı için geçerli olmak üzere, Bakanlık, il ve ilçe genelinde yapılacak ortak yazılı sınavlarda çoktan seçmeli sorular kullanacak. Ancak, gerektiğinde altyapı hazırlandıktan sonra bu sınavlarda açık uçlu sorular da kullanılabilecek.

Geriye kalan tüm ortak yazılı sınavlar ve diğer yazılı sınavlar açık uçlu veya açık uçlu ve kısa cevaplı sorulardan oluşacak.

Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı ve yabancı dil derslerinin sınavları iki aşamada yapılacak: önce yazılı sınavlar, sonra her öğrenci için yeteri kadar zaman ayrılacak şekilde ders öğretmeni tarafından dinleme ve konuşma becerilerini ölçen uygulama sınavları yapılacak.

Türkiye genelinde 81 ilde ortak yazılı sınavlar düzenlenecek ve bu sınavlar da çoktan seçmeli sorular içerecek.

Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi
Paylaşıma açık uzman öğretmenlik grubumuzda öğretmenin gündemini birlikte değerlendirebiliriz:
https://t.me/uzmanogretmenlik
Ayrıca sınav görevi kanalımıza görevleri yakından takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

LGS'de Üç Yanlış Bir Doğruyu Götürecek Mi? Puanlamaya Okul Notu Dahil Edilecek Mi? LGS'de Üç Yanlış Bir Doğruyu Götürecek Mi? Puanlamaya Okul Notu Dahil Edilecek Mi?

Halka arz haber, bilgi paylaşım grubumuza katılabilirsiniz   https://t.me/+P44GkHZT5rNhODhk

Editör: Admin0 Admin0