Koronavirüs tekrar mı geliyor? DSÖ’den çok konuşulacak açıklama…

2019 yılında dünya genelinde yaşanan salgın, büyük bir olaya neden olmuştu. Milyonlarca insan hayatını kaybetti. Çin’de başlayan salgın dünyayı sararak tüm insanların düzenini değiştirdi. DSÖ’den ise korkutan yeni bir açıklama geldi…

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre halen koronavirüs bitmedi. Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus’e göre, kış mevsiminde covid vakaları yeniden endişe oluşturabilir.

2019 yılında patlak veren koronavirüs 2021 - 2022 yılına kadar devam etti. Daha sonrasında normalleşme süreci yaşansa da kısmen vakalar görülmüştü. Ancak bu senenin bazı dönemlerinde covid-19 tekrar kendini göstermeye başladı.

Koronavirüs tekrar mı geliyor?

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, tüm dünyayı tekrardan uyardı. DSÖ direktörünün yaptığı açıklamaya göre, kış döneminden önce vakaların endişe verici şekilde arttığını belirtti.

Tedros Adhanom Ghebreyesus, Orta Doğu ve Asya'nın bazı bölgelerinde ölümlerin, Avrupa'da ise yoğun bakıma yatışların arttığını açıkladı. DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus,

Orta Doğu ve Asya'nın bazı bölgelerinde ölümler, Avrupa'da ise yoğun bakıma başvurular ve birçok bölgede hastaneye yatışlar artıyor. DSÖ'nün en büyük endişelerinden biri, yakın zamanda bir doz Kovid-19 aşısı yaptıran risk altındaki kişilerin sayısının düşük olmasıdır. Risk altındaki kişiler tavsiye edilirse ek doz almalı.

Sudan'da sağlık merkezlerine yönelik saldırılar artarak devam ediyor. Şu ana kadar DSÖ, sağlık merkezlerine yönelik 56 saldırıyı doğruladı. Bu saldırılar 11 ölüm ve 38 yaralanmayla sonuçlandı. DSÖ, Sudan'da sağlık hizmetlerine yönelik artan saldırıları ve sağlık tesislerinin işgalini en güçlü şekilde kınıyor.

MEB'den öğrenciler için yeni uygulama! 1 Temmuz'da başlıyor... MEB'den öğrenciler için yeni uygulama! 1 Temmuz'da başlıyor...

Öğretmen Atama Telegram Kanalına Katılmak için TIKLAYINIZ
Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi
Paylaşıma açık uzman öğretmenlik grubumuzda öğretmenin gündemini birlikte değerlendirebiliriz:
https://t.me/uzmanogretmenlik
Ayrıca sınav görevi kanalımıza görevleri yakından takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

Halka arz haber, bilgi paylaşım grubumuza katılabilirsiniz   https://t.me/+P44GkHZT5rNhODhk

Editör: Admin0 Admin0