Fatih Portakal, 2024 yılı asgari ücreti hakkında yaptığı açıklamalarda büyük bir sürprizle karşımıza çıkıyor. Ülkemizdeki asgari ücret alanların çoğunluğunun mevcut ücretin altında olduğunu belirten Portakal, 2024 yılında yapılacak zam konusunda önemli tahminlerde bulundu.

Asgari Ücrette Tek Zammın Sinyali

Fatih Portakal'ın Youtube kanalında gerçekleştirdiği yayında, 2024 yılı asgari ücret zamının tek bir artışla gerçekleşeceğini belirtti. Türkiye genelinde %70'ten fazla kişinin asgari ücretle geçimini sağladığına dikkat çeken Portakal, kendisine ulaşan bilgiler doğrultusunda, bu artışın bir defada yapılacağını ifade etti.

Tahminlere Göre 16.500 TL Civarı

Fatih Portakal, kendisine ulaşan tahminlere göre 2024 yılı asgari ücretinin 16.500 TL ile 16.900 TL arasında olacağını belirtti. Ayrıca, 18 bin TL'nin telaffuz edildiğini ancak bu miktarın işveren tarafından istenmediğini ve iktidarın enflasyon hedefinden sapma olacağı için kabul edilmediğini aktardı.

İşçi ve İşvereni Bir Araya Getirmeye Çalışıyor

Portakal, açıklamalarının devamında, asgari ücret konusunun kendi takvimine sahip olduğunu ve işçileri ara zamla rahatlatmayı başardıklarını belirtti. Şimdi ise işçi ve işveren kesimini bir araya getirerek en makul çözümü bulacaklarına inandığını ifade etti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın da Komisyon toplantılarını Aralık ayının ilk haftasında başlatacaklarını söylediği belirtildi.  (ogretmenlericin com)

WHATSAPP KANAL ve GRUPLARIMIZA DAVETLİSİNİZ!

ÖğretmenX Haber Öğretmen Grubu (Türkiyenin en büyük öğretmen whatsapp grupları) https://chat.whatsapp.com/HzsyRWyhAICFVYRtIbF2m8
* Whatsapp gruplarda ad, soyad, tel bilgilerinizin diğer kişilerin görmemesi için düzenleyebilirsiniz.

ÖğretmenX Haber Paylaşım Kanalı (Türkiyenin en büyük öğretmen whatsapp kanalı) 
https://whatsapp.com/channel/0029Va5SUWqElah0SpnlNU1z 
* Whatsapp kanalda ad, soyad, tel diğer bilgilerinizi diğer kişiler kesinlikle  göremez. Kullanmak için whatsapp güncellemeniz gerekir.

Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi
Paylaşıma açık uzman öğretmenlik grubumuzda öğretmenin gündemini birlikte değerlendirebiliriz:
https://t.me/uzmanogretmenlik
Ayrıca sınav görevi kanalımıza görevleri yakından takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

Bakan Şimşek'den Mayıs, Temmuz Enflasyon Açıklaması! Temmuz Memur Zammı Değerlendirmesi Bakan Şimşek'den Mayıs, Temmuz Enflasyon Açıklaması! Temmuz Memur Zammı Değerlendirmesi

Halka arz haber, bilgi paylaşım grubumuza katılabilirsiniz   https://t.me/+P44GkHZT5rNhODhk

Editör: Admin0 Admin0