Doğal Sayılar ve Rasyonel Sayıların Benzerlikleri ve Farklılıkları

--TANITIM YAZISI--

Matematik en temel konuları arasında yer alan doğal sayılar ve rasyonel sayılar neredeyse her yıl derste karşınıza çıkacaktır. Hemen yaparak fırsatları değerlendir. Bu nedenle konuları öğrenirken baştan işi sıkı tutmanız ve düzenli tekrar yapmanız yararınıza olacaktır. Konu anlatımıyla birlikte soru çözerek konuları pekiştirmeniz gireceğiniz sınavlar açısından kolaylık sağlayacaktır. Özellikle birçok öğrencinin sorularını çözmekte zorluk çektiği rasyonel sayılar konusunu bu sayede daha kolay halledebilirsiniz.

Genellikle öğrenciler doğal sayılar ile rasyonel sayılar arasındaki farkı merak etmektedir. En basit tabiriyle rasyonel sayılar virgüllü ve kesirli ifadeler olarak bilinir. Aynı zamanda doğal sayılar içerisinde negatif ifadeler yokken bu durum rasyonel sayılarda tam tersidir. Bunları bilmeniz doğal sayılarla işlemler yaparken doğru sonuca daha hızlı şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır.

Muhiku’nun Sevgiliye Hediye Seçenekleriyle Zamanın Ötesinde Bir Seçim Yapın! Muhiku’nun Sevgiliye Hediye Seçenekleriyle Zamanın Ötesinde Bir Seçim Yapın!

Matematikte Doğal Sayılar

Geniş bir içeriğe sahip olan doğal sayılar konusu dersin temelini oluşturmakta olup kendi içerisinde alt başlıklara ayrılır. Özellikle 5. sınıf doğal sayılar içeriklerine göz attığınızda bunlar arasında doğal sayılarla işlemler, milyonlar, bölük ve basamaklar, örüntüler, parantezli işlemler, zihinden bölme ve çarpma, bilinmeyenli, dört işlemler gibi başlıkları görebilirsiniz. Dört işlemi yaparken parantez ve işlem önceliğini bilmeniz diğer konulara ait soruları çözerken zorlanmamanıza yardımcı olacaktır.

Doğal sayılara çalışırken her zaman en büyük yardımcınız video anlatımlar olacaktır. Her konuyu deneyimli ve profesyonel eğitimcilerin anlatması sizi tüm detaylara hakim hale getirecektir. Konuları çalıştıktan sonra öğrendiklerinizi aklınızda kalıcı hale getirmek adına taktiklerle soru çözümü videosunu izleyebilir, konu değerlendirme testini çözebilirsiniz. Dilerseniz çalışmaya başlamadan önce konu eksiklerinizi bulmak için hazırlanan kaynaktan da yardım alabilirsiniz. Video anlatımların konu ve içerik yönünden zengin olması her başlığı en verimli şekilde halletmenize yardımcı olacaktır.

Rasyonel Sayılar Konu Anlatımı

Rasyonel sayılar ya da diğer adı ile kesirler konusu zorluk seviyesine göre adım adım ilerler. Yani çalışmanızı sağlam temeller üzerine oturtursanız ilerleyen konuları zorluk çekmeden tamamlayabilirsiniz. Bunun için Tonguç Akademi eğitim videolarından destek alabilirsiniz. Bu videolar okul derslerinize paralel şekilde ilerlemekte olup her bir konu eğlenerek çalışabileceğiniz şekilde anlatılmakta, videolarda ipuçlarına yer verilmektedir. Aynı zamanda konuyla ilgili sınavda karşınıza çıkma potansiyeli yüksek olan sorular da çözülmektedir. Bu sayede konuyu etraflıca halletmiş olacaksınız. Bu video içeriklerden dilerseniz konular ve dersler için yararlanabilirsiniz. Tonguç Akademi rasyonel sayılar konu anlatımı ile başlattığınız çalışma programınızı diğer derslere ait videolarla çeşitlendirebilirsiniz.