Memur ve emekli maaş zamları, İsveç'in NATO üyeliği, torba kanun gibi önemli konular görüşüldüğü Kabine toplantısı sona erdi. Memur ve emekli maaşı zamları ne kadar olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı.

SON DAKİKA HABERİ: Memur ve emekli maaş zamları, İsveç'in NATO üyeliği, torba kanun gibi önemli konular görüşüldüğü ve 3 saat süren Kabine toplantısı sona erdi. Memur ve emekli maaşı zamları ne kadar olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan Temmuz ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla memur ve emekli maaşlarında zam oranının belli olacağını açıkladı.

ERDOĞAN'DAN MEMUR VE EMEKLİ MAAŞLARINA ZAM AÇIKLAMASI

"Kur Korumalı Mevduat'ı devam ettiriyoruz. Tasarruf sahiplerine olumsuzluk oluşturmayacak şekilde süreci yürütüyoruz. Memur maaşlarına yapılacak zamla ilgili süreci başlatıyoruz. Enflasyon oranlarının belli olmasıyla birlikte biz de memur ve emeklilerimize verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz. Devlet olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her daim yanındayız. 2002 yılında başlattığımız Türkiye Aile Destek Programı'ndan şimdiye kadar 3,7 milyon kardeşimiz istifade ediyor. Toplam 35 milyar liralık destek ödemesinde bulunduk. Bu sene de devam ettirme kararı aldık. Aldığımız kararların milletimize hayırlı olmasını diliyorum."

SIFIR VE İKİNCİ ARAÇ FİYATLARI

"Temmuz ayında yenilenecek kira sözleşmelerinde yüzde 25 sınırlaması devam edecek. Ticaret Bakanlığımız denetimlerini daha da sıklaştıracak. sıfır ve ikinci el araç fiyatlarında aç gözlülükten kaynaklanan artışların üzerine gideceğiz, fırsatçılara göz yummayacağız. Stokçuluk ve fırsatçılık yapanlara asla müsaade edilmeyecek. Yeni ekonomi kadromuz enflasyonla mücadele yolunda uluslararası çalışmalara başladı. Dost ve kardeşlerimiz başta olmak üzere uluslararası yatırımcıların ülkemize yönelik ilgisi yükseldi. Son 21 yılda 255 milyar dolar doğrudan yatırım çeken Türkiye'nin salgın sonrasında yıldızının daha da parladığını görüyoruz. Yatırım ortamıyla bu ilgi ve pozitif havayı ekonomimiz için fırsata çevirmekte kararlıyız. 9 günlük bayram tatiline rağmen dış ticaret rakamlarında güzel haberler gelmeye devam ediyor. Yıl sonuna kadar 265 milyar dolara ulaşacağımız kanaatindeyim. Türkiye ekonomisini, istikrar, güven ve sürdürülebilirlik çizgisinde yükselteceğiz. 

Editör: Admin Admin