Bakan Yusuf TEKİN'den Uzman Öğretmenlikle İlgili Yeni Açıklama !

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlik kariyer basamakları sürecine ilişkin, Anayasa Mahkemesinin iptal kararının gerekçesini beklediklerini belirterek, "Eğer daha önceki gibi test sınavı yaparsak bu sınavın bir mali yükü var. Ayrıca en az 10 yıllık bir öğretmenin bir test sınavı ile değerlendirilmesini de doğru bulmuyorum. O yüzden bu konuda hazırladığımız bir formülü önümüzdeki hafta sizlerle paylaşacağız." açıklamasını yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf TEKİN'in , Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklama :

" Öğretmenler Odası sohbetlerimizin en önemli konularından birisi kariyer basamakları oluyor.

Bu konuda nihai çözüm için AYM’nin gerekçeli kararını bekliyoruz.

Ancak kısa vadeli önümüzdeki sınav için küçük bir düzenleme planlıyoruz. Eğer daha önceki gibi test sınavı yaparsak, bu sınavın bir mali yükü var.

Ayrıca en az 10 yıllık bir öğretmenin bir test sınavı ile değerlendirilmesini de doğru bulmuyorum. O yüzden bu konuda hazırladığımız bir formülü önümüzdeki hafta sizlerle paylaşacağız.

Hem kanundaki sınav zorunluluğunu aşacak, hem sınav ücreti sıkıntısını ortadan kaldıracak ve hem de genel politikalarımızla uyumlu hızlı çözüm üretmiş olacağız.

Böylece öğretmenler odası sohbetlerimizden bir talebi daha hayata geçirmiş olacağız."

Öğretmenlere ek ders karşılığı online görev, başvurular başladı Öğretmenlere ek ders karşılığı online görev, başvurular başladı

--------

Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi
Paylaşıma açık uzman öğretmenlik grubumuzda öğretmenin gündemini birlikte değerlendirebiliriz:
https://t.me/uzmanogretmenlik
Ayrıca sınav görevi kanalımıza görevleri yakından takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

Halka arz haber, bilgi paylaşım grubumuza katılabilirsiniz   https://t.me/+P44GkHZT5rNhODhk

Editör: Admin Admin