Bakan Tekin'den 'Öğretmenlik Meslek Kanunu' açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Anadolu Ajansı Editör Masası'nda öğretmenlik meslek kanunu hakkında açıklamalarda bulundu.

Kaynak : Memurlar.Net

Anayasa Mahkemesi (AYM), Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun altı maddesini iptal ettiğini geçtiğimiz ay açıkladı. Bu iptal sonrasında Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, konuyla ilgili olarak yeni dönemin başladığı ilk gün bir açıklama yaptı. Bakan Tekin, sürecin hala devam ettiğini ve gerekçeli kararı beklediklerini belirtti. Ayrıca, Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun iptali sonrasında alınacak tedbirleri ve olası yasalaşma sürecini değerlendireceklerini söyledi.

İlk 500’de Türkiye’den üç üniversite! ilk 1000 ise 11 Üniversite yer aldı! İşte isimleri İlk 500’de Türkiye’den üç üniversite! ilk 1000 ise 11 Üniversite yer aldı! İşte isimleri

Konuyla ilgili olarak Bakan Tekin'in açıklamaları şu şekildedir: "Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili bir süreç var. Anayasa Mahkemesi tarafından kanunun bazı hususları iptal edildi. Bu konuda gerekçeli kararı bekliyoruz sonrasında bu konudaki tedbirlerimizi alacağız. Bir yasalaşma gerekiyorsa yasa açısından gerekmiyorsa da kendi mevzuatımız açısından değerlendirip öğretmenlerin taleplerini karşılayacağız."