Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin bütçe sunumunda Türkiye’de bulunan okul sayıları açıklandı!

Bugün TBMM Bütçe Komisyon görüşmelerine katılan Milli Eğitim Bakanlığı 2024 yılı Milli Eğitim Bakanlığı bütçe sunumuna başlandı. Bakan Tekin’in yaptığı sunum detayları yavaş yavaş gündeme geliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı ile TBMM Bütçe Komisyon görüşmeleri devam ediyor. Bütçe komisyon toplantısının sunumunu Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yaparken sunum içerisinde geçen detaylar yavaş yavaş gündeme aktarılmaya devam ederken 2024 yılı bütçe komisyon sunumundan alınan son bilgilerde Türkiye’de bulunan özel ve devlet okullarının sayısı açıklandı.

Bakan Tekin’in sunumunu yaptığı bütçe sunumundan alınan bilgilere göre; "Türkiye'de 2023-2024 eğitim öğretim yılında resmî ve özel 18.675 okul öncesi, 25.216 ilkokul, 18.088 ortaokul ve 12.535’i lise olmak üzere 74.514 okulumuzda 1 milyon 170 bin 699 öğretmen ve 19 milyon 229 bin 677 öğrencimizle eğitim öğretim sürecine devam etmekteyiz."

WHATSAPP KANAL ve GRUPLARIMIZA DAVETLİSİNİZ!

Yapay Zeka ile Eğitimde Devrim: ISPC2024 Konferansı İstanbul'da Gerçekleşiyor Yapay Zeka ile Eğitimde Devrim: ISPC2024 Konferansı İstanbul'da Gerçekleşiyor

ÖğretmenX Haber Öğretmen Grubu (Türkiyenin en büyük öğretmen whatsapp grupları) https://chat.whatsapp.com/HzsyRWyhAICFVYRtIbF2m8
* Whatsapp gruplarda ad, soyad, tel bilgilerinizin diğer kişilerin görmemesi için düzenleyebilirsiniz.

ÖğretmenX Haber Paylaşım Kanalı (Türkiyenin en büyük öğretmen whatsapp kanalı) 
https://whatsapp.com/channel/0029Va5SUWqElah0SpnlNU1z 
* Whatsapp kanalda ad, soyad, tel diğer bilgilerinizi diğer kişiler kesinlikle  göremez. Kullanmak için whatsapp güncellemeniz gerekir.

Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi
Paylaşıma açık uzman öğretmenlik grubumuzda öğretmenin gündemini birlikte değerlendirebiliriz:
https://t.me/uzmanogretmenlik
Ayrıca sınav görevi kanalımıza görevleri yakından takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

Halka arz haber, bilgi paylaşım grubumuza katılabilirsiniz   https://t.me/+P44GkHZT5rNhODhk

Editör: Admin0 Admin0