Uzman Öğretmen Maaş Farkı ile 2023 Öğretmen Maaşı Bu Şekilde Olacak

Uzman Öğretmen Maaş Farkı ile 2023 Öğretmen Maaşı Bu Şekilde Olacak Sınava giren 614 bin öğretmen Ocak ayında uzman öğretmenlik ek ödemesi alacak. Peki uzman öğretmenlik için ek ödeme ne kadar?

Öncelikle şunu belirtelim. Uzman öğretmenlik ya da başöğretmenlik tazminatı da enflasyondan etkilenecek ve her yıl zamlanacak.

14 Şubat 2022 Pazartesi Günü yayınlanan 31750 sayılı Resmi Gazete’de Öğretmenlik Meslek Kanunu(Kanun No: 7354) yürürlüğe girmiştir. Kanunun ilgili maddesi şöyledir:
MADDE 8 – (1) 657 sayılı Kanunun 152 nci maddesinin “II – Tazminatlar” kısmının “B – Eğitim, Öğretim Tazminatı” bölümünde yer alan “% 40’ına” ibaresi “% 120’sine” şeklinde, “% 20’sine” ibaresi “% 60’ına” şeklinde değiştirilmiştir.Öğretmenler günü kampanyalarını yakından takip etmek için grubumuza katılınız.📌 Türkiye'nin En Büyük Öğretmen paylaşım grubuna katılın! https://t.me/ogretmengundemi

Uzman ve Başöğretmen Maaşı Ne Kadar Olacak ? Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY Açıkladı ! Uzman ve Başöğretmen Maaşı Ne Kadar Olacak ? Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY Açıkladı !

*Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun 8. maddesi 1/15/2023 tarihinde yürürlüğe girecektir.

Yapılan değişiklik ile uzman öğretmenlerin eğitim öğretim tazminat oranı %60’a, başöğretmenlerin eğitim öğretim tazminat oranı ise %120 oranına çıkarılmıştır. Dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı bin ve 2 bin liralık ödeme o zamanın şartlarına göre geçerli olup, bu tutarlar şu anda artmıştır. 

Uzman öğretmenlere ve başöğretmenlere ödenecek unvan kaynaklı ilave ödeme 6. Dönem Toplu Sözleşme gereği 2023 yılının Ocak ayında yapılacak %8 ilave zam ile şöyle olacaktır: (kaynak: kamuajans.com)

Uzman Öğretmenler: 2.038,07 TL

Enflasyon farkıyla 2500 ü bulacaktır

Başöğretmenler: 4.121,14 TL

Fark ile 5000 e yaklaşacaktır.

Öğretmenin gündemini yakından takip edin:📌 Türkiye'nin En Büyük Öğretmen paylaşım grubuna katılın! https://t.me/ogretmengundemi
ÖĞRETMENİN gündemini instagramdan takip edin: Instagram OgretmenX Sayfası İçin TIKLAYINIZ