Türk-Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip GEYLAN,  sosyal medya hesabından Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili açıklama yaptı:

ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU’NUN İÇERİĞİ, ADINA YAKIŞIR ŞEKİLDE ZENGİNLEŞTİRİLMELİDİR.

TürkEğitimSen,ÖMK’nın çıkarılacağının duyurulduğu 23 Ekim 2018’den beri,öğretmenlerimizin beklentilerini karşılayacak yasal bir düzenlemenin gerçekleştirilmesi yönünde gayret ortaya koymuştur.

Türk Eğitim Sen, geride kalan dört yıllık sürede; çalıştaylarla, raporlarla, TV ve yazılı basın programlarıyla, sosyal medya kampanyalarıyla, eylemleriyle ve yargı mücadelesiyle ÖMK sürecine aktif şekilde müdahil olmuştur.

Geride kalan dört yılda, herkes kulağının üzerine yatarken, Türk Eğitim-Sen tüm imkanlarıyla her fırsat ve aracı kullanarak kesintisiz şekilde meslek kanununun mücadelesini yürütmüştür. Sendikamız, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, meslektaşlarımızın talep ve beklentilerinin farklı istismar ve siyasal heveslere meze yapılmasına müsaade etmeden, başta kariyer sınavı olmak üzere, kanunun arazlarının giderilmesi ve eksiklerinin tamamlanması yolunda samimi gayretini sonuç alıncaya kadar sürdürecektir.

Çünkü, Türk Eğitim-Sen’in derdi, her daim üzüm yemek olmuştur. Türk Eğitim-Sen, meslektaşlarımızın hak ve taleplerinin sendikal rekabet ve siyasal husumetlerin toz dumanına mahkum ederek değersizleştirilmesi ve kaybedilmesine izin vermeyecektir.

İnanıyoruz ki, Öğretmenlik Meslek Kanunu, tüm meslektaşlarımızın elbirliğiyle ve samimi bir mücadele ile hak ettiği hüviyete kavuşacaktır.

📌 Türkiyenin En Büyük UZMAN ÖĞRETMEN ve BAŞÖĞRETMEN paylaşım grubuna katılın! https://t.me/uzmanogretmenlik

📌Uzman Öğretmenlik-Başöğretmenlik Sınavı Soru Çözüm grubuna katılın! https://t.me/uzmanogretmenliksorucozum

Editör: Admin Admin