2023-2024 eğitim öğretim döneminin sonuna gelinirken, öğrenciler takdir ve teşekkür belgeleri için gerekli not ortalamalarını araştırıyor. 14 Haziran'da karneler dağıtıldığında, 85 ve üstü not ortalamasına sahip öğrenciler takdir belgesi almış olacaklar. Ayrıca, 70-84,99 arası not ortalamasına sahip olan öğrenciler ise teşekkür belgesi alacak. Öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı 'nın e-okul sistemi üzerinden not ortalaması hesaplaması yapabilecekler. Ayrıca, özürsüz devamsızlık süresinin de 5 günü aşmaması ve toplam devamsızlık süresinin 30 günü geçmemesi şartı aranıyor.

Karneler ve belgeler 14 Haziran’da dağıtılacak!

2023-2024 eğitim öğretim döneminin son günlerine girmiş bulunmaktayız. Bu aşamada öğrenciler karneleri ile birlikte hangi belgeyi alacağını çok merak ediyor. Takdir ve teşekkür belgeleri için gerekli olan not ortalamalarını ve hesaplama yöntemlerinin araştırması yapılıyor. 14 Haziran 2024 tarihinde karnelerin dağıtılacağı dönemde 85 ve üstü not ortalamasına sahip öğrenciler takdir belgesine ulaşmış olacaklar. 70-8499 arası not ortalamasına sahip öğrenciler ise teşekkür belgesi alacak.

Öğretmenlerin Temmuz zammı 14 günlük maaş farkı ne zaman yatacak? Öğretmenlerin Temmuz zammı 14 günlük maaş farkı ne zaman yatacak?

Not ortalaması hesaplamak isteyen e-okula girecek!

Karne gününden önce not ortalaması ve belgesini öğrenmek isteyen öğrenciler için e-okul sistemi aktif tutuluyor. Öğrencilerin not ortalamasını hesaplamak ve belge alma şartlarını öğrenmek için MEB'in e-okul sistemi üzerinden işlem yapmaları mümkün. Ayrıca devamsızlık süresinin özürsüz 5 günü aşmaması gerektiği ve toplamda 30 günü geçen öğrencilerin başarısız kabul edileceği de alınan bilgiler arasında bulunuyor.

Editör: Admin0 Admin0