Son günlerde, Türkiye'de okulların 4 güne düşürüleceğine dair dolaşan iddialar, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından kesin bir dille yalanlandı. Bakan Tekin, bu iddiaların asılsız olduğunu ve kendisinin böyle bir açıklama yapmadığını belirtti.

Son günlerde, Türkiye'de okulların 4 güne düşürüleceğine dair dolaşan iddialar, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından kesin bir dille yalanlandı. Bakan Tekin, bu iddiaların asılsız olduğunu ve kendisinin böyle bir açıklama yapmadığını belirtti.

Bakan Tekin, konu hakkında yaptığı açıklamada, bu tür iddiaların kendisine iletilmediğini ve bu yönde resmi bir kararın bulunmadığını vurguladı. Ayrıca, sosyal medyada ve bazı haber sitelerinde çıkan böyle bir haberi duyduğunu ancak bunun gerçeği yansıtmadığını dile getirdi.

Okul öğrenci kayıtlarında büyük değişiklik geliyor Okul öğrenci kayıtlarında büyük değişiklik geliyor

Bakan Tekin, bu tür asılsız iddiaların toplumda yanlış bilgilendirmelere neden olduğunu ve okulların eğitim programının resmi olarak belirlendiğini belirtti. Ayrıca, özellikle deprem bölgesinde bulunduğu bir sırada böyle bir iddianın kendisine iletilmesinin şaşırtıcı olduğunu ifade etti.

Kaynak: kamudanhaber.com

Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi
Paylaşıma açık uzman öğretmenlik grubumuzda öğretmenin gündemini birlikte değerlendirebiliriz:
https://t.me/uzmanogretmenlik
Ayrıca sınav görevi kanalımıza görevleri yakından takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

Halka arz haber, bilgi paylaşım grubumuza katılabilirsiniz   https://t.me/+P44GkHZT5rNhODhk

Editör: Admin Admin