Öğretmenlik Meslek Kanununda Yeni İyileştirmeler Geliyor !

MEB, 2023 YILI HEDEFLERİNDE ÇITAYI YÜKSELTTİ

Milli Eğitim Bakanı ÖZER'den Önemli Açıklamalar

Millî Eğitim Bakanlığı, 2022 yılında koyduğu hedeflerin tamamını yılsonu gelmeden tamamlarken 2023 yılına ilişkin hedeflerinde çıtayı yükselterek çalışmalara başladı. Millî Eğitim Bakanlığınca eğitimde fırsat eşitliğinin güçlendirilmesi ve kalite odaklı eğitimin kitleselleşmesi, evrenselleşmesi amacıyla başlatılan seferberlik, 2023 yılında tüm hızıyla devam edecek.

Öğretmenlik Meslek Kanunu, yeni düzenlemelerle iyileştirilecek

Açıklanan %25 Memur Zammına Göre Öğretmen, Uzman Öğretmen Maaşları, EKDERS, Memur Maaşları Açıklanan %25 Memur Zammına Göre Öğretmen, Uzman Öğretmen Maaşları, EKDERS, Memur Maaşları

"Öğretmenlik Meslek Kanunu" ile öğretmenlik mesleğinin özel bir ihtisas mesleği olarak tanımlandığına işaret eten Bakan Özer, şunları söyledi: "Şartları taşıyan ve eğitimlerini tamamlayan öğretmenlerin yüzde 98'i sınav başvurularını gerçekleştirdi. Sınav başvurusu yapan öğretmenlerimizin de yüzde 99'u sınava katıldı. Sınav sonucunda 516 bin 974 öğretmenimiz uzman öğretmen, 66 bin 679 uzman öğretmenimiz de başöğretmen olma hakkını kazandı. 2023 yılında yeni düzenlemelerle öğretmenlerin özlük hakları ile ilgili ilave iyileştirmelerin yapılması hedefleniyor."

---------------------------

Vergi Dilimlerine Göre Öğretmenlerin 2023 Ek Ders Ücretleri Tablosu İçin TIKLAYINIZ

Yüzde 30 Zam Oranına Göre Öğretmen (Uzman ve Başöğretmen) Maaşları İçin TIKLAYINIZ

%30 Zamma Göre Öğretmenlere Çocuk ve Aile Yardımı Ücretleri İçin TIKLAYINIZ