Öğretmenlere yönelik şiddete karşı Türk Eğitim Sen ve Eğitimin Gücü Sen Eylem Karraı Aldı.

Öğretmenlere Şiddete Karşı Türk Eğitim Senin Eylem Kararı :

Yüzde 2 Sendikal Barajla İlgili İptal Kararı Yayımlandı ! RESMİ GAZETE Yüzde 2 Sendikal Barajla İlgili İptal Kararı Yayımlandı ! RESMİ GAZETE

İstanbul Eyüpsultan’da özel bir lisede okul müdürü olan İbrahim Okutgan, bir öğrencinin silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybetti. Bu elim olayda hayatını kaybeden değerli meslektaşımıza Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm eğitim camiamıza başsağlığı diliyoruz. 

Yaşanan vahşeti protesto etmek amacıyla Türk Eğitim-Sen olarak 09.05.2024 Perşembe günü ilk derse girmeme kararı aldık. 10.05.2024 Cuma günü de tüm öğretmenlerimizle birlikte iş bırakıyor, il milli eğitim müdürlükleri önünde yapacağımız basın açıklamalarıyla ÖĞRETMENE ŞİDDETE HAYIR diyoruz! Ayrıca okullarımızda bir hafta süresince siyah kokart/kurdele ile derslere gireceğiz.

Buradan bir kez daha sesleniyoruz: Meslektaşlarımıza yönelik şiddeti önleyecek etkili tedbirleri getirecek yasal düzenlemeler için ne bekliyorsunuz? Sendikamızın 2019 yılında eğitim çalışanlarına yönelik şiddeti önleyici tedbirlerin alınması ve failler hakkında caydırıcı müeyyideler getirilmesi amacıyla hazırladığı ve milletvekilleri aracılığıyla TBMM’ye ilettiği kanan teklifimiz bir an önce hayata geçirilmelidir.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Genel Başkanımız Talip Geylan şunları kaydetti:

“Meslektaşlarımıza yönelik şiddeti önleyecek etkili tedbirleri getirecek yasal düzenlemelerin yapılması için daha kaç canımızı yitireceğiz?

Perşembe günü ilk derse girmiyor ve tüm okullarımızda açıklamalarımızla ses yükselterek YETER ARTIK! diyoruz.

Cuma günü tüm öğretmenlerimizle birlikte iş bırakıyor, il milli eğitim müdürlükleri önünde yapacağımız basın açıklamalarıyla ÖĞRETMENE ŞİDDETE HAYIR diyoruz!

Tüm meslektaşlarımızı sesimize destek olmaya ve bir hafta süresince siyah kokart/kurdele ile derslere girmeye davet ediyoruz.”

---------------------------

Öğretmenlere Şiddete Karşı Eğitimin Gücü Sendikasından Eylem Kararı :

EĞİTİM ÇALIŞANLARINA YAPILAN ŞİDDETE DUR DEMEK İÇİN 1 GÜNLÜKİŞ BIRAKMA EYLEM KARARI ALIYORUZ


Bugün İstanbul'da Okul Müdürü İbrahim OKUTGAN okuldan uzaklaştırılan yabancı uyruklu bir öğrenci tarafından okulda 5 el silah ateş edilerek öldürülmüştü.
Eğitim Gücü Sendikası eğitim çalışanlarına şiddetin hiç gündemden düşmemesine rağmen Milli Eğitim Bakanlığı';nın ne Eğitim Çalışanlarına Şiddet Yasasının çıkarıldığını ne de okullarda güvenlik görevlisi çalıştırma girişiminde bulunduğunu, öğretmenleri ve eğitim çalışanlarına sahipsiz bıraktığını söyledi.


Eğitim Gücü Sendikası Genel Başkanı Oğuz ÖZAT, Okul Müdürü İbrahim OKUTGAN';ın vefat haberinin gelmesinin hemen ardından sosyal medyasından yaptığı açıklamada 9 Mayıs Perşembe günü; bir gün iş bırakma eylem kararı; aldıklarını ve tüm illerde il milli eğitim müdürlükleri önünde basın açıklaması yapacaklarını ifade etti.
ÖZAT, yapacakları basın açıklamasına diğer sendikaları da davet ettiği paylaşımda; Bugün eğitim çalışanlarına şiddete bir kurban daha verdik. İstanbul';da Okul Müdürü İbrahim OKUTGAN okuldan uzaklaştırılan yabancı uyruklu bir öğrenci tarafından okulda silahla öldürülmüştür.
Eğitim çalışanlarına şiddetin, darplarin, yaralanmaların da ötesine geçerek can kaybına yol açacak dereceye gelmesine Eğitim Gücü Sendikası olarak "Dur" diyoruz.


9 MAYIS PERSEMBE GÜNÜ 1 GÜN İŞ BIRAKMA EYLEM KARARI ALIYORUZ

Eğitim Çalışanlarına Şiddet Yasası çıkartılması, okullarımıza güvenlik görevlisi temin edilmesi taleplerimizi bir kez daha tüm illerde İl Milli Eğitim Müdürlükleri önünde basın açıklaması yaparak haykıracak, eğitim çalışanlarına şiddete DUR diyeceğiz.


9 Mayıs Perşembe Günü saat 10'da İl Milli Eğitim Müdürlüklerimizin önünde yapacağımız basın açıklamasına tüm sendikaları davet ediyoruz." dedi


EĞİTİMİN GÜCÜ SEN

Öğretmen Gündemini Telegramdan Takip Etmek İçin TIKLAYINIZ

Editör: Admin Admin