Okullarda görev yapmakta olan rehber öğretmenler LGS ve YKS gibi öğrencilerin önemli tercih mekanizmalarında çok etkin rol oynamaktadırlar. İşte bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tercih danışmanlığı rolü ile rehber öğretmenlere ek ders ödemesi yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı ortaokullar ve sözleşmeli ve kadrolu rehber öğretmen olarak görev yapmakta olan öğretmenler 28 Haziran tarihinde açıklanacak olan LGS sonuçlarına göre öğrencilerin lise tercihlerinde tercih danışmanı olarak okullarda görev yapacaklardır.

Öğrenci Akbili İstanbulKart Kullananlara Kötü Haber! Öğrenci Akbili İstanbulKart Kullananlara Kötü Haber!

Bu kapsamda okullarında rehber öğretmeni bulunan yöneticiler tercih programı belirleyecekler öğrencilerin tercihleri Rehber öğretmenler nezaretinde yerine getirilecektir. Söz konusu tercih süreci bir hafta sürecek olup 5 gün boyunca rehber öğretmenlere ücret ödenecektir. Günlüğü 5 saatten toplamda 25 saat ek ders ödemesi rehber öğretmenlere yapılacaktır.

Bu da 2625 Liraya tekabül etmektedir. Okullarında rehber öğretmen bulunmayan okullar ise il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine yazı yazarak tercih danışmanı için rehber öğretmen görevlendirmesi isteyeceklerdir. (ogretmenmeb com tr)
Türkiye'nin En Büyük Rehberlik Öğretmenleri grubuna siz de KATILIN

Editör: Admin0 Admin0