Haziran Semineri ek ders ücreti: Seminer boyunca öğretmenler ne kadar ödeme alacak? Haziran Semineri ek ders ücreti: Seminer boyunca öğretmenler ne kadar ödeme alacak?

Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmenleri Şaşırtan Yeni Kararını Açıkladı!

Milli Eğitim Bakanlığı, son açıklamalarıyla il milli eğitim müdürlerini zor durumda bırakacak bir dizi karar almış görünüyor. Strateji ve Geliştirme Başkanlığı'ndan gelen bilgilere göre, okullarla ilgili alınan bu kararlar, öğretmenleri ve Milli Eğitim Müdürlerini düşündürmeye devam ediyor.

Yeni Tesisler İçin Teklif Kabul Edilmeyecek

Milli Eğitim Bakanlığı, ihtiyaç durumunda olan okullar için dahi yeni tesis tekliflerini kabul etmeyeceğini duyurdu. Yeni okul ve tesis yatırımları, ikinci bir emre kadar askıya alınmış durumda. Bu durum, öğretmenleri olumsuz etkileyebilir çünkü deprem sonrası sağlam olmayan binalar boşaltıldı, ancak güçlendirme çalışmaları uzun sürdü ve bazı okullar, eğitimlerin diğer okullarda sıkışmasına yol açtı. Bu nedenle, öğretmenler kendi sınıflarına sahip olamamanın sıkıntısını yaşıyorlar. Ayrıca, mevcut okullardaki kalabalık sınıflar, veliler ve öğretmenler tarafından da eleştiriliyordu. Bu yeni kararlar, okulların ve kurumların birleştirilerek dersliklerin tam kapasiteyle kullanılması gerektiği anlamına geliyor, bu da hem veliler hem de öğretmenler arasında yeni şikayetlere yol açabilir.

Bazı Projeler Yatırım Programından Çıkarılacak!

Bir diğer önemli açıklama ise şu şekilde:

"Yatırım programlarında yer almasına rağmen ihtiyaç kalmamış ve yapımında zorluklarla karşılaşılan projeler, yatırım programından çıkarılacaktır."
kaynak: ogretmenlericin.com

WHATSAPP KANAL ve GRUPLARIMIZA DAVETLİSİNİZ!

ÖğretmenX Haber Öğretmen Grubu (Türkiyenin en büyük öğretmen whatsapp grupları) https://chat.whatsapp.com/HzsyRWyhAICFVYRtIbF2m8
* Whatsapp gruplarda ad, soyad, tel bilgilerinizin diğer kişilerin görmemesi için düzenleyebilirsiniz.

ÖğretmenX Haber Paylaşım Kanalı (Türkiyenin en büyük öğretmen whatsapp kanalı) 
https://whatsapp.com/channel/0029Va5SUWqElah0SpnlNU1z 
* Whatsapp kanalda ad, soyad, tel diğer bilgilerinizi diğer kişiler kesinlikle  göremez. Kullanmak için whatsapp güncellemeniz gerekir.

Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi
Paylaşıma açık uzman öğretmenlik grubumuzda öğretmenin gündemini birlikte değerlendirebiliriz:
https://t.me/uzmanogretmenlik
Ayrıca sınav görevi kanalımıza görevleri yakından takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

Halka arz haber, bilgi paylaşım grubumuza katılabilirsiniz   https://t.me/+P44GkHZT5rNhODhk

Editör: Admin0 Admin0