2023 yılı memur ek zam alacak mı haberleri kamu kurumlarında çalışan devlet memurları tarafından araştırılıyor. Seçime kısa süre kala devlet memurları her geçen gün alım güçlerinin düştüğü şu günlerde seçim öncesi devlet memurlarına ek zam yapılacak mı sorularının cevabını arıyorlar. Nisanda memura ek zam var mı? 2023 Nisanda memura ara zam yapılacak mı? Son dakika memur ek zam haberi...Ayrıntılar haber detayımızda...

2023 yılı memur ek zam alacak mı haberleri kamu kurumlarında çalışan devlet memurları tarafından araştırılıyor. Seçime kısa süre kala devlet memurları her geçen gün alım güçlerinin düştüğü şu günlerde seçim öncesi devlet memurlarına ek zam yapılacak mı sorularının cevabını arıyorlar. Nisanda memura ek zam var mı? 2023 Nisanda memura ara zam yapılacak mı? İşte detaylar...

Bir çok haber sitesinde memur ve asgari ücretlilere bir ek zam yapılacağı hakkında haberler ve farklı farklı oranlar veriliyor.

Seçime kısa süre kala bu zaman zarfında kulis bilgilerinde seçim öncesi devlet memurlarına ve asgari ücretle çalışan vatandaşlara ek zam yapılacağı bilgilerine yer verililiyor.

Bir kulis bilgisi ise depremler nedeni ile bütçeye hayli bir yük binmesinden dolayı bu zamların yapılmayacağı da iddialar arasında yerini aldı.

Nisanda memura ek zam var mı, 2023 Nisanda memura ara zam yapılacak mı?

Yüzde 30 zamla en düşük memur maaşı 11 bin 848 TL, en düşük memur emeklisi maaşı da 7 bin 901 TL olmuştu. En düşük emekli maaşı ise 5 bin 500 TL'ye yükselmişti.

2023 yılının 2 aylık enflasyon oranı kısa süre önce Türkiye İstatistik Kurumu tarafından duyuruldu. Ocak ayı enflasyonu yüzde 6,65 olarak açıklanırken şubat ayı enflasyonu ise yüzde 3,15 olarak belirtildi. 2 aylık toplam enflasyon ise yüzde 10'a ulaştı.


Temmuz ayında gelmesi beklenilen zam miktarı şubat ayı ile birlikte yüzde 7,96 seviyelerine yükseldiği belirtildi.

Sonuç olarak; Mart ayında memur ve emekli ilave zam yapılacağı iddiaları sosyal medyada dolaşıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulması üzere memur ve emekliye %15 ek zam talebi olduğu öne sürülürken resmi kaynaklarda söz konusu ara zamma ilişkin bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: kamudanhaber.com

Editör: Admin Admin