İslam Memiş Açıkladı: Altın Fiyatları Uçacak!

Altın Fiyatlarında Kıyamete Az Kaldı! İslam Memiş'in Uyarısıyla Yatırımcılar Dikkatli Olmalı. FED Faiz Kararı ve Yüksek Seviyedeki Gram Altın Fiyatlarına Dair Öngörüler!

Altın Fiyatlarında Kıyamete Az Kaldı!

Ünlü yatırım uzmanı İslam Memiş, altın piyasasının heyecan verici bir döneme gireceğini ve görülmemiş rekorlar kıracağını belirtiyor. 23 Temmuz 2023 tarihinde yaptığı açıklamada, altın fiyatlarının tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığını ve yatırımcıların gözlerinin FED'e çevrildiğini vurguluyor.

FED Faiz Kararı ve Altın Piyasaları

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, 26 Temmuz'da açıklanacak olan FED faiz kararının altın piyasalarını tedirgin ettiğini ifade ediyor. Analistlere göre FED'in faizde 25 baz puan artıracağına kesin gözüyle bakılıyor, ancak FED'in toplantının ardından atacağı diğer adımların belirsizliğini koruduğu belirtiliyor. Piyasalar, FED Başkanı Jerome Powell'ın açıklamalarından alınacak sinyallerle şekillenerek bir yön tayin edecek.

İslam Memiş'ten Faiz Kararı İle İlgili Öngörü

Ünlü uzman İslam Memiş, FED'in faiz kararı hakkında kişisel görüşünü dile getirerek, "Federal Rezerv bu yıl içerisinde faiz artışını sonlandırdı" şeklinde açıklama yapıyor. Bu öngörü, altın piyasalarında yatırımcılara umut veriyor.

Altın ve Dolar Paritesindeki Artış

Memiş, altın/dolar paritesindeki artışın gram ve çeyrek altını yukarı taşıyacağını ve dolar kurunun da yıl sonuna kadar yükseliş eğilimine devam edeceğini düşünüyor. Bu nedenle altın fiyatlarında kıyamet kopacak bir yükseliş beklediğini ifade ediyor.

Yatırımcılara Sabırlı Olma Çağrısı

İslam Memiş, yatırımcılara sabırlı olma çağrısı yapıyor ve önümüzdeki hafta ortasına kadar yaşanabilecek ani düşüşlerde panik yapıp altınlarını satışa geçmemeleri gerektiğini belirtiyor. Ayrıca panikle satılan altınların en düşük fiyattan toplayanların kazançlı çıkacağı uyarısında bulunuyor.

kaynak: ogretmenlericin.com

Not: ilgili haber  belirtilen kişinin kişisel görüşüdür. KESİNLİKLE Yatırım tavsiyesi değildir/içermez.

Editör: Admin0 Admin0