MEB'den tam dört branş öğretmenlerine kötü haber geldi

2023 Kpss puanıyla yapılacak alımlar henüz açıklanmadı. Öğretmenlerimiz Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gelecek kadro duyurusunu bekliyorlar. Bunun yanında branş kontenjanları da merak ediliyordu. Atama bekleyen öğretmenlerimiz diğer yandan kendi branşları adına mücadelelerini sürdürüyor. MEB'den dört branş öğretmenine kötü haber geldi. İşte ayrıntılar..

Milli Eğitim Bakanlığında öğretmen atamaları heyecanı devam ediyor. Kabine toplantısında görüşülen kadro sayısı Maliye'ye takıldı.

Diğer taraftan branş kontenjanları da merak ediliyor. Lakin dört branşa kötü haber geldi.

Bilindiği üzere Türkçe öğretimi ve Yabancı Dil konusunda Milli Eğitim Bakanlığı seferberlik gerçekleştirmişti. Bu dersler hakkında üst üste açıklamalar yapılmış, bundan öte 4 temel beceriye ayrılacağı söylenmişti. Dolayısıyla bu branşların öğretmenleri de norm yükselecek beklentisine girmişti. Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı ve İngilizce öğretmenlerine kötü haber geldi. Söz konusu branşların normu yükselmeyecek. Söz konusu seferberlik içerik adına olacak.

Bunun yanı sıra PDR normu sözü seçimden önce verilmişti. Öğretmenlerimiz PDR normunun Resmi Gazete'de yayımlanmasını beklerken bir kötü haber de bu konu hakkında geldi. PDR normunun da kabinede Maliyeye takıldığı iddia ediliyor. kaynak: mebpersonel org

Öğretmen Atama KPSS ÖABT Telegram grubuna sizde katılın: https://t.me/ogretmenatamameb

Editör: Admin0 Admin0