MEB’den EKYS Sınavı ve Görevlendirme İşlemleri Konulu Resmi Yazı

Müdür- Müdür Yardımcılığı Telegram Grubumuz için TIKLAYINIZ 
2023 EKYS sınav hazırlık grubuna katılmak için TIKLAYINIZ

a) Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme ve Görevlendirme Yönetmeliği.

b) Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumlarına Öğretmen Atama ve Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği.

c) 19/01/2023 tarihli ve E-62287460-903.02.01-68735639 sayılı yazımız.

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve bölgedeki 11 (onbir) ilimizi etkileyen depremler nedeniyle 05.03.2023 tarihinde yapılacağı ilgi (c) yazı ile duyurulan Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavının (EKYS) ileri bir tarihe ertelendiği daha önce duyurulmuştur.

Bilindiği gibi ilgi (a) Yönetmeliğin "Yazılı sınav duyurusu ve başvuru" başlıklı 17'nci maddesinin birinci fıkrasında; "Yazılı sınavlara ilişkin duyuru, sınav tarihinden en az otuz gün önce Bakanlığın internet sitesinde ilan edilir." denilmektedir.

Bu hüküm çerçevesinde sürece bağlı olarak Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından belirlenecek yeni sınav tarihi duyurulacaktır.

Diğer taraftan, ilgi (a) ve (b) Yönetmelik hükümleri gereği özel program ve proje uygulayan eğitim kurumlarına öğretmen atama ve yönetici görevlendirmeleri ile diğer eğitim kurumlarına yönetici görevlendirmelerine ilişkin takvim yine sürece bağlı olarak belirlenerek yayınlanacaktır.

Bilgilerini ve gereğini arz/rica ederim.
Dilaver DÖRTOK
Bakan a. Daire Başkanı
kaynak: ogretmenlericin.com

 

Müdür- Müdür Yardımcılığı Telegram Grubumuz için TIKLAYINIZ 

2023 EKYS sınav hazırlık grubuna katılmak için TIKLAYINIZ

Editör: Admin0 Admin0