MEB'de 3 genel müdürlüğe görevlendirme yapıldı. Teftiş Kurulu Başkanı da değişti.

MEB Personel Genel Müdürü Bülent Çiftçi oldu.

Bülent Çiftçi Kimdir?

Giresun Şebinkarahisar 1975 yılında doğan Bülent Çiftçi, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Özel Kalem Müdürlüğü, Genel Müdürlük ve Toronto Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği gibi önemli görevlerde bulundu.

MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Fethullah Güner oldu.

Fethullah Güner Kimdir?

1979 yılında Düzce’de doğdu. Orta öğretimini Düzce’de, lise öğrenimini Düzce İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 2000 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Tarih Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde ikinci lisans öğrenimini yaptı. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Bölümü Yakınçağ Tarihi Anabilim Dalında “Milliyetçilik Akımlarına Bir Alternatif Olarak Osmanlıcılık Hareketi” isimli teziyle yüksek lisansını tamamladı (2008).

Düzce, Erzurum ve İstanbul illerinde öğretmenlik ve yöneticilik görevlerini yapan Güner, 2014 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü Dönüşüm ve Teşvikler Daire Başkanlığı görevine atandı. Aynı Genel Müdürlükte Programlar, Teşvikler ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanlığı, Öğrenci İşleri ve Sosyal Ortaklar Daire Başkanlığı ve Özel Kurumlar Daire Başkanlığı görevlerini yürüttü. Aynı zamanda 2016 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi Darbe Komisyonunda rapor yazım sürecinde görev almıştır.

28 Eylül 2018 tarihinde itibaren Üniversitemizde Personel Daire Başkanlığı, Rektör Danışmanlığı ve Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Bir süre ÖSYM Başkanlığı Personel ve Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı görevinde de bulunmuş olan Güner, 14 Mart 2023 tarihi itibarıyla Hacı Bayram Veli Üniversitesi Genel Sekreterliği görevini yürütmekteydi.

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Kemal Bülbül oldu.

MEB Teftiş Kurulu Başkanı Abdülkadir Özkan oldu.

Abdülkadir Özkan Kimdir?

Kayseri Yahyalı 1981  Doğumlu olan Abdulkadir Özkan Yusuf Tekin Müsteşarlık döneminde özel büroda çalışıp devamında Özel Kalem Müdürlüğü yapmıştır.

Kaynak: ogretmenmeb.com

Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi

Paylaşıma açık uzman öğretmenlik grubumuzda öğretmenin gündemini birlikte değerlendirebiliriz:
https://t.me/uzmanogretmenlik

Ayrıca sınav görevi kanalımıza görevleri yakından takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

Editör: Admin Admin