Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, öğretmenlerin kendi istekleri doğrultusunda yapmış oldukları iller arası yer değişikliği başvuruları sonuçlandı. Bakanlık tarafından öğretmenlerin hangi tarihte görev yaptıkları okullar ile ilişik keseceği de belirlendi. Atamalar, öğretmenlerin tercihleri ve hizmet puanı üstünlüğüne göre yapıldı. Sonuçlar, MEBBİS sistemi üzerinden sorgulanabilir durumda.

Atamalar kontenjan ve hizmet puanı üstünlüğüne göre belirlendi!

Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmenlerin kendi isteklerine bağlı olarak yapmış oldukları iller arası yer değiştirme sonuçlarını açıkladı. 3-7 Haziran 2024 tarihleri arasında başvurularını yapmış olan öğretmenlerin atamaları ilan edilen kontenjanlar ve hizmet puanı üstünlüğüne göre gerçekleştirildi.

Eski okul yöneticilerine göreve dönme şansı verildi Eski okul yöneticilerine göreve dönme şansı verildi

Hizmet puanları eşit olursa ne yapılacak?

Hizmet puanlarının eşit olması durumunda öğretmenlikteki hizmet süresi ve başlangıç tarihi dikkate alınacak. Bu aşamada da eğer eşitlik bozulmazsa bilgisayar kurası uygulanacak. Atama sonuçları 11 Haziran 2024'ten itibaren MEBBİS sistemi üzerinden sorgulanabilir durumda olacak.

Ataması gerçekleşen öğretmenler 14 Haziran 2024'ten itibaren ilişik kesme işlemlerini başlatacak ve 2024-2025 eğitim-öğretim yılında yeni görev yerlerinde çalışmaya başlayacaklar. (mebpersoner org)

Editör: Admin0 Admin0