MEB 2 İl Müdürü Ataması Yaptı

Milli Eğitim Müdürlüğü 2 ile Milli Eğitim Müdürü Ataması Yaptı.

Burdur ve Eskişehir'e yapılan yeni atamalar üzerne İl Milli Eğitim Müdürleri göreve başlama mesajı yayınladılar.

BURDUR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ NESRİN KAKIRMAN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI :

Sayın Bakanımızın tensipleriyle Burdur İl Millî Eğitim Müdürü olarak göreve başlamış bulunuyorum. Bizlere böylesine değerli bir vazifeyi emanet eden Millî Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer'e öncelikle şükranlarımı arz ediyorum.

     Bölgenin önemli şehirlerinden biri olan, güller, göller, gönüller diyarı Burdur'umuzda İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapacak olmanın gurur ve heyecanı içerisindeyim.

     Üzerimizdeki bu vazifenin hassasiyetinin ve bizlere yüklediği sorumluluğun bilincindeyiz. Bu nedenle geleceğimizin mimarı olan çocuklarımıza ve gençlerimize daha güzel yarınlar bırakabilmek adına bütün gücümüzle mücadele ederek,  işbirliği ve koordinasyon içerisinde çalışacağımıza inanıyorum.

     Eğitimin çok yönlü bir süreç olduğu bakış açısıyla hareket ederek ve tüm paydaşlarımızla etkin bir iletişim içinde bulunarak, yeni bir heyecan ile hep birlikte el ele verip illimizi her alanda bir adım ileri götürmenin mücadelesini vereceğiz. Dolayısıyla çalışma arkadaşlarımızla; müdür yardımcılarımızla, ilçe milli eğitim müdürlerimizle, şube müdürlerimizle, okul müdürlerimizle ve en önemlisi öğretmenlerimizle birlikte, çocuklarımıza en güzel ve sağlıklı eğitim ortamlarını hazırlamanın gayreti içerisinde olacağız. 

     İlimizde bugüne kadar görev yapan İl Milli Eğitim Müdürlerimize yaptıkları hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, daha önceden var olan birikim ve başarıların daha da artarak devam edeceğinin bilinmesini istiyorum.

    Sayın Bakanımızın ve Sayın Valimizin önderliğinde, yönetici, öğretmen ve tüm mesai arkadaşlarımızın, kamu kurum ve kuruluşlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin, basınımızın ve tüm hemşehrilerimizin desteklerini esirgemeyeceklerine inanıyor, eğitim camiasının temel unsuru olan sevgili öğrencilerimizin eğitime dair her adımın başarıya dönüşmesini temenni ediyorum.

     Bu güzel şehre atanmış olmamın, geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz, velilerimiz, il ve ilçelerdeki en ücra köşeye kadar idarecisinden personeline tüm çalışma arkadaşlarımız ve şahsım için, şehrimizin ve ülkemizin yarınları için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Yeni İl Müdürü Ataması Yapıldı! İşte Göreve Başlama Mesajı... Yeni İl Müdürü Ataması Yapıldı! İşte Göreve Başlama Mesajı...

     Saygı ve sevgilerimle.

ESKİŞEHİR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ PERVİN TÖRE'NİN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI:

11 Nisan 2022 tarihi itibarıyla Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlamış bulunmaktayım. Pek çok alanda başarılı bireyler yetiştirmiş; eğitim, bilim, sanat ve sporda ülkemize öncü örnekler sunmuş; Frigya, Selçuklu, Osmanlı medeniyetlerine ev sahipliği yapmış kadim Eskişehir'de eğitim adına sorumluluk üstlenmenin heyecanını ve gururunu yaşıyorum.

Ülkemizin ve şehrimizin eğitimine, gelecek nesillere katkıda bulunabilme fırsatını bize veren ve bizi bu göreve layık gören Sayın Bakanımız Prof. Dr. Mahmut ÖZER'e şükranlarımı arz ediyorum.

Eskişehir, sahip olduğu kültürel ve tarihi mirası ile medeniyetimizin önemli merkezlerinden birisidir. Yunus Emre'nin memleketi, "İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir..." diye başlayan o meşhur sözlerinin ete kemiğe büründüğü yerdir. Bu bilinçle eğitimde Eskişehir'i bulunduğu noktadan daha üst kademeye taşımaya yönelik çalışmayı amaç edineceğimi ifade etmek istiyorum. Bu süreçte iletişime, ekip ruhuna, sorunlara anlık değil, kalıcı ve gerçekçi çözümler aramaya son derece önem verdiğimi belirtmek isterim. Eğitimde başarıyı yakalayabilmek için sistemin öğrenci, veli, öğretmen, yönetici ve personel gibi tüm unsurları önemlidir. Tüm amacımız öğrencilerimizi hayata hazırlarken 21. yy. yaşam becerileri ile donatılmış, proaktif, lider kişilikli, mutlu bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamaktır.  Mevcut güzel ve nitelikli çalışmaları geliştirebilmek, bu çalışmalara yenilerini eklemek şiarı taşıyacağımızdan, ekip ruhuyla güzel işlere imza atmak niyet ve azmiyle yola çıktığımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.

Bizden önce bu kente, kentin aziz insanlarına, sevgili çocuklarımıza ve gençlerimize hizmet eden değerli eğitim yöneticilerimize teşekkür ediyor; şehrimizin eğitim çıtasını daha yukarı çıkarmak için eğitim camiamızın tüm paydaşlarıyla hiçbir mesai mefhumu ve ayrım gözetmeden sonsuz bir çaba ve istekle çalışacağız.

Sayın Valimiz başta olmak üzere, belediyelerimiz, üniversitelerimiz, oda ve meslek kuruluşlarımız,  sivil toplum kuruluşlarımız, basın ve medya kuruluşlarımız ile yakın bir iletişim içinde çalışacağımıza inanıyorum.

Bu güzel şehre atanmış olmamın tüm eğitim paydaşlarımız, ülkemizin yarınları ve şahsım adına hayırlara vesile olmasını diliyorum.

 

Pervin TÖRE

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü