Altın üzerine yaptığı tahminlerle adından sıkça söz ettiren Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, açıklamalarına bir yenisini daha ekledi. Memiş, altında rekor fiyatların uzak olmadığını dile getirdi.

Bugünün tarihi olan 9 Nisan 2023 tarihinde altın fiyatları yine yatırımcıların merakla takip ettiği konular arasında yer alıyor. Yapılan araştırmalar sonucu elde edilen bilgilere göre, gram altın fiyatı için alış fiyatı 1.241,50 TL iken satış fiyatı 1.242,19 TL olarak belirlenmiştir. Çeyrek altın ise alış fiyatı 2.080,00 TL iken satış fiyatı 2.103,00 TL olarak belirlendi. Yarım altın alış fiyatı 4.160,00 TL iken satış fiyatı 4.207,00 TL olarak belirlendi. Cumhuriyet altını alış fiyatı 8.295,00 TL iken satış fiyatı 8.381,00 TL olarak belirlendi.

İslam Memiş'ten yeni altın tahmini

Özellikle son yıllarda altın üzerine yaptığı tahminlerle adından sıkça söz ettiren Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, tahminlerine bir yenisini daha ekledi. Altın fiyatlarının yaz aylarında zirve yapacağını ön gören Memiş şunları söyledi:

"Geçen yıl çok baskılanmıştı altın fiyatları. Gram altın da yılın ilk çeyreğinde 171 lira değer kazandı. Önümüzdeki günlerde kısa vadeli bir geri çekilme bekliyoruz. Ama tekrar yükseliş trendi var. Faizlerin yükselmeyecek olması altın fiyatlarını pozitif yönde destekliyor.

Haziran'dan sonra yeni yükselişler bekliyoruz. Özellikle 1400 hatta 1500 lira seviyesi üzerinde ataklar gerçekleşebilir.  Haliyle gram altında da yeni rekorlar yolda. Ancak bugüne kadar almayı ihmal etmiş, eline yeni TL geçmiş olan yatırımcı varsa işte düğün yapacaktır, altın borcu vardır. Birkaç gün içerisinde kısa vadeli bir düşüş öngörüyorum.Gram altın 1400 lira seviyesi yukarı yönlü kırıldıktan sonra önü açık."

Editör: Admin Admin