EKYS puanı kullanım süresi güncellendi! İşte o yerleştirme puanı belirleme kriteri.. EKYS puanı kullanım süresi güncellendi! İşte o yerleştirme puanı belirleme kriteri..

2024 ilk defa görevlendirilecek yönetici başvuru kılavuzunda yer alan okul müdürü olma şartları yenilendi. Müdür olarak görevlendirileceklerin listede yer alan en az bir maddeyi taşıması gerekecek. İşte müdür ataması yapılırken dikkat edilecekler

2024 yılında okul müdürü olmak isteyenleri neler bekliyor? Müdür olarak görevlendirileceklerin şartlardan en az birini taşıması yetiyor. Daha önceden müdür olarak görev yapmış olmak, kurucu müdür yardımcısı, müdür başyardımcısı ya da müdür yetkili öğretmen olarak ayrı veya toplam en az 1 yıl görev yapmış olmak yetecek.

Bakanlığın şube müdürü ya da daha üst unvanlı kadrolarında asaleten görev yapanlarda kabul edilecek.

Müdür Olarak Görevlendirilecekler Nasıl Seçilecek?

İmam Hatip Liselerine müdür olarak görevlendirilecekler İmam Hatip Lisesi meslek dersleri öğretmeni olmalıdır.

Fen lisesine müdür olarak görevlendirilecekler fizik, matematik, kimya, biyoloji gibi farklı dallarda öğretmen olmalıdır.

İmam Hatip ortaokullarının müdür olarak görevlendirileceklerin din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olmalıdır.

Sosyal Bilimler Lisesinin müdür olarak görevlendirileceklerin tarih, coğrafya, Türk dili edebiyatı, felsefe, psikoloji veya yabancı dil öğretmeni olması gerekecek.

Anaokullarının müdür olarak görev alacakların okul öncesi öğretmeni olması

İlkokullara müdür olarak görevlendirilecekleri sınıf öğretmeni olması gerekecek. (mebhocam com tr)Öğretmenlerin İller Arası ve Özür Grubu Yer Değiştirme Telegram Grubuna Katılmak için TIKLAYINIZ 

Editör: Admin0 Admin0