Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, haftalık ders sürelerinde değişikliklerin olacağı branşları açıklamaya başladı. Bu değişiklikler, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan yeni müfredat kapsamında gerçekleşecek. Müfredat değişikliği süreci bir süredir gündemdeydi ve sonunda resmi açıklamalar yapılıyor.

Bakan Yusuf Tekin, müfredatın sadeleştirileceğini ve bazı ortaöğretim konularının lisans düzeyinde olduğunu belirtirken, öğretmen ve öğrencilerin korunacağını vurguladı. Ayrıca, branş öğretmenlerini sevindirecek bir müjde verdi.

Sanat ve Spor Derslerine Daha Fazla Alan


Milli Eğitim Bakanlığının yeni müfredatında, sanata ve spora daha fazla yer verilmesi bekleniyor. Bakan Yusuf Tekin, öğretmenlerle buluşmalarında müzik, resim ve beden eğitimi derslerinin haftalık ders sürelerine yönelik soruları yanıtlarken, kararın müfredat doğrultusunda alınacağını belirtti. Bu değişikliklerle birlikte, bu branşlarda haftalık ders süresinin artıp artmayacağı ve dolayısıyla daha fazla öğretmen kadrosunun olup olmayacağı netleşecek.

Diğer Olası Değişiklikler Neler?

İşte Temmuz da Memur ve Emekli Zam Oranı Hesaplaması İşte Temmuz da Memur ve Emekli Zam Oranı Hesaplaması

Bakan Yusuf Tekinin özellikle hassasiyetle yaklaştığı konulardan biri Türkçe ve dil eğitimi. Bu kapsamda, Türkçe ve İngilizce derslerinin haftalık ders saatlerinin artabileceği iddiaları da dolaşıyor. Müfredatın 15 gün içerisinde duyurulmasıyla birlikte, bu derslerdeki ders sürelerindeki olası artışlar da netlik kazanacak.

Milli Eğitim Bakanlığının yeni müfredatı ve ders sürelerindeki değişikliklerle ilgili gelişmeleri yakından takip etmeye devam edeceğiz. (kaynak: ajanskamu net)

WHATSAPP KANAL ve GRUPLARIMIZA DAVETLİSİNİZ!

ÖğretmenX Haber Öğretmen Grubu (Türkiyenin en büyük öğretmen whatsapp grupları) https://chat.whatsapp.com/HzsyRWyhAICFVYRtIbF2m8
* Whatsapp gruplarda ad, soyad, tel bilgilerinizin diğer kişilerin görmemesi için düzenleyebilirsiniz.

ÖğretmenX Haber Paylaşım Kanalı (Türkiyenin en büyük öğretmen whatsapp kanalı) 
https://whatsapp.com/channel/0029Va5SUWqElah0SpnlNU1z 
* Whatsapp kanalda ad, soyad, tel diğer bilgilerinizi diğer kişiler kesinlikle  göremez. Kullanmak için whatsapp güncellemeniz gerekir.

Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi
Paylaşıma açık uzman öğretmenlik grubumuzda öğretmenin gündemini birlikte değerlendirebiliriz:
https://t.me/uzmanogretmenlik
Ayrıca sınav görevi kanalımıza görevleri yakından takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

Halka arz haber, bilgi paylaşım grubumuza katılabilirsiniz   https://t.me/+P44GkHZT5rNhODhk

Editör: Admin0 Admin0