2023 Ocak ayında memur maaşlarına yüzde 30 zam yapıldı. Yüzde 30'luk zamla beraber öğretmenlerin sınav görevi ücretleri de artırılmış oldu. Peki E-Sınav 2023 görevli ücretleri ne kadar? İşte e-Sınav uygulama ve izleme sorumlusu, salon başkanı ve gözetmen ücretleri...

NOT: 2023 Ocak-Haziran dönemi sınav görevi ücretleri yüzde 15'lik vergi dilimine göre hesaplanmıştır. Vergi diliminize göre ödenecek tutar değişiklik gösterebilir.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), E-Sınav sistemini kullanarak öğrencilerin, öğretmenlerin, memurların ve diğer kamu çalışanlarının sınavlarını elektronik ortamda gerçekleştirebilmelerini sağlamaktadır. MEB E-Sınav sistemi, merkezi bir yapıya sahiptir ve sınavlar, merkezi bir sunucu üzerinden yönetilmektedir.

MEB E-Sınav sistemini kullanan öğrenciler, sınavlara okul laboratuvarlarında ya da ÖSYM tarafından belirlenen diğer sınav merkezlerinde katılabilmektedir. Öğretmenler ise, E-Sınav sistemi üzerinden öğrencilerin performansını takip edebilir ve sınavları değerlendirebilir.

MEB E-Sınav sistemi, sınavların daha güvenli, şeffaf ve objektif bir şekilde gerçekleştirilmesine olanak sağlamaktadır. Ayrıca, sınav sonuçları daha hızlı bir şekilde değerlendirilebilmekte ve adaylara daha kısa sürede geri bildirim sağlanabilmektedir.

Editör: Admin0 Admin0