Bakan ÖZER'den Ara Tatil Açıklaması !

Bakan ÖZER'den Ara Tatil Açıklaması !

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından ara tatilin yapılıp yapılmayacağı merak ediliyordu. Konuya ilişkin Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den açıklama geldi.

Tüm Öğretmenleri İlgilendiriyor ! MEB'den Sene Sonu İş ve İşlemleri Yazısı Tüm Öğretmenleri İlgilendiriyor ! MEB'den Sene Sonu İş ve İşlemleri Yazısı

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremin ardından okullara iki hafta ara verildi ve bu durum gündeme 2. dönem ara tatilinin iptal edileceği konusunu getirdi. Konuya ilişkin en net açıklama Bakan Özer'den geldi.

Hürriyet Yazarı Nuran Çakmakçı Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile yaptığı görüşmede 17-24 Nisan tarihleri arasındaki ikinci ara tatilin olup olmayacağı konusunu gündeme getirdi.

Bakan Özer, yaptığı açıklamada 17-24 tarihleri arasında ara tatilin yapılacağını, şu anda bunun kaldırılmasının gündemde olmadığını, öğretmenlerin de ara tatilde idari izinli sayılacağını açıkladı.

Afet bölgesindeki nakil işlemlerine ilişkin de açıklamalarda bulunan Bakan Özer, işlemlerin durma noktasına geldiğini söyledi. Afet bölgesinden giden birçok vatandaşın memleketlerine geri döndüğünü belirten Bakan Özer, bu kapsamda 9 bin 347 öğrencinin naklini gerçekleştirdiklerini söyledi:

''Deprem bölgesinden diğer illere nakil işlemleri artık durma noktasına geldi. Gelinen bu noktada okulların açılması sonucunda afet nedeniyle başka illere nakil yaptıran öğrencilerimizin tekrar memleketlerine dönüş nakilleri yaptığını görüyoruz. Bu kapsamda depremin yaşandığı illere dönüş yapmak isteyen toplam 9 bin 347 öğrencimizin nakillerini gerçekleştirdik. Buna göre Gaziantep’e 3 bin 518, Kahramanmaraş’a bin 341, Adana’ya 914, Hatay’a 834, Osmaniye’ye 648, Diyarbakır’a 565, Malatya’ya 565, Şanlıurfa’ya 506, Adıyaman’a 360 ve Kilis’e 96 öğrencimiz nakil oldu.''