Bakan Özer, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Öğretmenlerin Maaş Artışı Konusunu Görüştü

Konuyla ilgili açıklama Türkiye Gazetesi yazarı Mahmut Özay'dan geldi. Özay, sosyal medya hesabı üzerinden şu paylaşımı yaptı:

''Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlerin maaş artışı için devrede. Bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan’la bir görüşme yaptı. Sahadan gelen talepleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilettiği öğrenildi.''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullanmıştı:

''Öğretmenlik Meslek Kanunu, eğitimdeki en büyük reformlarımızdan biridir.

Öğretmenlerimizin mesleki gelişimine katkı sunacak bir kariyer sistemi getiren bu kanunla mali ve sosyal haklarda önemli iyileştirmeler yaptık.

Ülkenin ve milletin hayrına her mesele gibi, bu kanun çıktığında da birileri yine ortalığı karıştırmak için harekete geçse de öğretmenlerimiz kazanımlarına sıkı sıkıya sahip çıktı.

Başöğretmen unvanı alan 67 bine yakın öğretmenimiz ile ve uzman öğretmen unvanı alan 517 bine yakın öğretmenimiz, diğer haklarıyla birlikte mali avantajlardan da yararlanmaya başladı.

Unvan tazminatı ve ek ders ücretiyle birlikte başöğretmen maaşı yaklaşık 25 bin lirayı, uzman öğretmen maaşı da 22 bin 500 lirayı buluyor.

İnşallah önümüzdeki dönemde kamu personelinin ücretlerinde yapılan her iyileştirmeden öğretmenlerimiz de yararlanmaya devam edecektir.  

Mayıs ayında gerçekleştirmeyi planladığımız 45 bin yeni sözleşmeli atama gibi müjdelerle öğretmenlerimizin yanında olduğumuzu göstermeyi sürdüreceğiz.'' (kaynak:ogretmenmeb.com)

Editör: Admin0 Admin0