Günümüz ekonomik şartlarında çocukları her kademede eğitim öğretim gören ailelere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından destek var. Anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise fark etmeksizin öğrencilere destek sağlanacak. Sosyal yardımlar kapsamında yapılacak olan yardımlar öğrenci sayısına göre belirlenecek. 1-2 çocuğa 350 TL verilerken, 3 çocuğa 450 TL destek sağlanacak. Yapılan maddi yardımlar 350 TL – 650 TL bandında olacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yeni bir sosyal yardım paketiyle bu yardımların gerçekleşeceğini duyurdu. Çocuk Destek Bileşeni adıyla yardımlara dâhil olan yeni program birçok aileyi mutlu etti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı ise konuyla ilgili açıklama yaparak ‘’Bu program kapsamında 1-2 çocuklu hanelere 350 TL, 3 çocuklu hanelere 450 TL, 4 çocuklu hanelere 550 TL, 5 ve daha fazla çocuklu hanelere ise 650 TL destek sağlanacağız.’’ Dedi.

Çocuk Destek Bileşeni Başvurusu Nereye Ve Nasıl Yapılacak?

Başvurular e-devlet üzerinden ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na yapılabilecek.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Başvuru Şartları Nelerdir?

Çocuk Destek Bileşeni programına başvurabilmek için bir ailede kişi başına düşen aylık gelir miktarının net asgari ücretin üçte birinin yani; 1883,45 TL’nin altında olması gerekiyor. (kaynak:mebpersonel.com)

Editör: Admin0 Admin0