ÖSYM tarafından uygulanan YKS sınavı Ortaöğretimden Yükseköğretime geçiş için bir basamak olarak görülüyor. Her yıl ÖSYM'nin belirlediği takvim doğrultusunda sınava alınan öğrenciler üç farklı oturumdan oluşan sınava girecek. YKS sınavının ilk basamağı 8 Haziran saat 10.15 geçe başlayacak.

TYT sınavı ile başlayacak YKS sınavı tam 165 dakika sürecek. 2024 yılı YKS sınavı 8 ve 9 Haziran tarihlerinde uygulanacak. Bakanlık tarafından paylaşılan verilere göre bu yıl YKS sınavına tam 3 milyon 120.878 aday başvuruda bulundu. Adaylar için 81 ilde sınav merkezi hafta sonuna hazırlanmaya başlandı.

MEB’in YKS’ye Girecek Öğrenciye Sürprizi Neydi?

LGS de Öğretmenlerin DİKKAT Etmesi Gerekenler LGS de Öğretmenlerin DİKKAT Etmesi Gerekenler

En çok merak edilen ve kafaları karıştıran o soru Bakanlık tarafından yapılan açıklama ile yanıt buldu. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin katıldığı bir toplantı sırasında kamuoyuna seslenerek YKS sınavına girecek olan öğrencilere müjdeyi verdi. Bu yıl diğer yıllardan farklı olarak sınav sorularını akademisyenler yerine Milli Eğitim Bakanlığı'nın bünyesinde görev alan öğretmenler hazırladı.

Diğer yıllardan bir başka farkı ise sınav sorularının sadece müfredatta yer alan konulardan çıkacak olmasıydı. Derslerini düzenli olarak takip eden öğrenciler müfredatta yer alan kazanımların dışında herhangi bir konudan, derste görmedikleri bir soruyla artık karşılaşmayacak. (kaynak: mebhocam com tr)
Öğretmenlerin İl İçi ,İller Arası, Özür Grubu Yer Değiştirme Telegram Grubuna Katılmak için TIKLAYINIZ 
Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi

Editör: Admin0 Admin0