Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni müfredat çalışmaları devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in açıklamalarına göre sadeleştirilecek olan müfredatta ders sayılarının da düşürülmesi gündeme geliyor.

Bu seneki eğitim öğretim dönemi için yenilikler devam ediyor. Eğitim sistemi içerisinde bu sene liselerde sınıfta kalma, tenefüs saatlerinin uzatılması, ders saatlerinin kısaltılarak 30 dk ya kadar düşürülmesi gibi değişiklikler yapıldı. Şimdi ise Bakanlığın üzerinde çalışmalarının devam ettiği müfredat değişikliği gündemde. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in sadeleştirileceğini dile getirdiği müfredatlarda ders sayıları düşer mi? Sorusu akıllara geliyor. İşte konu ile ilgili detaylar...

Müfredatta sadeleştirme!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in değişen ve gelişen teknolojiyle birlikte değişmesinin gerektiğini vurguladığoı müfredatlarda çalışmalar başladı. Bakanlık tarafından çalışmaları devam eden müfredat düzenlemesinde sadeleştirmelerin olacağına dikkat çekilirken sanatsal ve spor derslerinin sürelerinin çoğaltılabileceği de bir ihtiamal olarak belirtildi.

Bu bağlamda akıllara gelen soru ise okullarda deers sayılarının azaltılması ilkokulda 5, ortaokulda 6, lisede 7 dersin olması mümkün mü? Olurken konu ile ilgili görüş ve önerile alınmaya başlandı.

Bakanlığa sunulması bekleniyor!

Şu an müfredat çalışmalarında ders sayılarının azaltılması gibi bir durumun olup olmadığı bilinmediği gibi konu ile ilgili bir açıklama da bulunmuyor. Öğretmenlerin bu konuyu Öğretmen Odası Toplantılarında Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e veriler ile sunmaları bekleniyor.

WHATSAPP KANAL ve GRUPLARIMIZA DAVETLİSİNİZ!

ÖğretmenX Haber Öğretmen Grubu (Türkiyenin en büyük öğretmen whatsapp grupları) https://chat.whatsapp.com/HzsyRWyhAICFVYRtIbF2m8
* Whatsapp gruplarda ad, soyad, tel bilgilerinizin diğer kişilerin görmemesi için düzenleyebilirsiniz.

YÖK Başkanı açıkladı: 20 üniversitede yapay zeka bölümü açılacak, işte o üniversiteler YÖK Başkanı açıkladı: 20 üniversitede yapay zeka bölümü açılacak, işte o üniversiteler

ÖğretmenX Haber Paylaşım Kanalı (Türkiyenin en büyük öğretmen whatsapp kanalı) 
https://whatsapp.com/channel/0029Va5SUWqElah0SpnlNU1z 
* Whatsapp kanalda ad, soyad, tel diğer bilgilerinizi diğer kişiler kesinlikle  göremez. Kullanmak için whatsapp güncellemeniz gerekir.

Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi
Paylaşıma açık uzman öğretmenlik grubumuzda öğretmenin gündemini birlikte değerlendirebiliriz:
https://t.me/uzmanogretmenlik
Ayrıca sınav görevi kanalımıza görevleri yakından takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

Halka arz haber, bilgi paylaşım grubumuza katılabilirsiniz   https://t.me/+P44GkHZT5rNhODhk

Editör: Admin0 Admin0