Uzman Öğretmenlik Sınavı Online Mı Yapılacak?

Uzman Öğretmenlik Sınavı Online Mı Yapılacak?

Uzman öğretmenlik sınavı online mı yapılacak? Öğretmenlerin tüm itirazlarına rağmen MEB Uzman öğretmenlik başvuruları dün itibari ile başladı ve başvurular 3 Ekim 2022 tarihine kadar devam edecek.

Milli Eğitim Bakanlığı bir çok kuruma sınav hizmeti vermektedir. Bu sebepten dolayı Milli Eğitim Bakanlığı sınav konusunda tüm kurumlardan daha tecrübeli ve alt yapısı güçlü. MEB bir çok ilde e-sınav merkezleri mevcut ve bu e sınav merkezlerinde sınavlar yapılmaktadır. Haftanın 7 (yedi) Günü 81 il/ilçedeki e-Sınav Salonlarında, Randevulu Sistemle Gerçekleştiriliyor.

MEB Sınavlar sayfasında bugün Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Millî Emlak Uzmanlığı e-Sınavı ilanı yayınladı görüldüğü üzere MEB Başka kurumların uzmanlık v.s. sınavlarını e-sınav olarak online şekilde yapıyor.📌Türkiyenin En Büyük UZMAN ÖĞRETMEN ve BAŞÖĞRETMEN paylaşım grubuna katılın! https://t.me/uzmanogretmenlik

📌Uzman Öğretmenlik-Başöğretmenlik Sınavı Soru Çözüm grubuna katılın! https://t.me/uzmanogretmenliksorucozum

Ali Yalçın'dan enflasyon açıklaması sonrası memur maaş zammı açıklaması Ali Yalçın'dan enflasyon açıklaması sonrası memur maaş zammı açıklaması

Uzman Öğretmenlik sınavı için MEB'in online bir sınav yapma düşüncesi olup olmadığına dair bir resmi açıklama bulunmuyor .Son günlerde gerek sosyal medyada gerekse kulis bilgilerinde Uzman öğretmenlik sınavının e-sınav merkezlerinde randevu verilerek online yapılacağı konuşuyor.

Sonuç olarak MEB tarafından online sınav konusunda resmi açıklama olmamasına rağmen bu yönde bir karar bekleniyor.

kaynak: mebpersonel.com

Editörün notu: Milli Eğitim Bakanı Mahmut ÖZER 28.08.2022 tarihinde (bugün) 24 TV'de katıldığı canlı yayında sınavın online olmayacağını açıklayarak, bu konudaki tartışmalara son noktayı koydu.