Türk rock müziğinin öncüleri arasında yer alan Erkin Koray hastalığı nedeniyle kaldırıldığı hastanede 82 yaşında hayatını kaybetti.

ERKİN KORAY KALDIRILDIĞI HASTANEDE VEFAT ETTİ

Anadolu rock müziğinin nadide sanatçıları arasında yer alan ve uzun zamandır Kanada'da yaşamını sürdüren Erkin Koray Akciğer rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE TAKİPÇİLERİNE AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Yaşıyla ilgili sağlık sorunları ortaya çıkan usta sanatçı Koray bugün Kanada'da hastaneye kaldırılmıştı. Ünlü müzisyen geçtiğimiz günlerde takipçilerine bir açıklamada bulunmuş ve Kanada'da yeni eserler yaptığını bildirmişti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ERKİN KORAY İÇİN BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mesajını sosyal medya hesabından paylaştı.

Erdoğan mesajında, "Türk müziğinin duayenlerinden Erkin Koray’ın vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet niyaz ediyor; ailesine, tüm sevenlerine ve sanat camiamıza başsağlığı diliyorum" ifadelerine yer verdi.

BAKAN ERSOY'DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla vefat eden usta sanatçı Erkin Koray için başsağlığı diledi.

Bakan Ersoy mesajında, "Anadolu Rock müziğinin usta ismi, Cemalim, Fesuphanallah, Çöpçüler gibi unutulmaz şarkılarla hafızalarımıza kazınan Erkin Koray'ı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum" ifadelerine yer verdi.

(haber7.com)

Editör: Admin Admin