2022-2023 eğitim ve öğretim yılı için ücretli öğretmenlik başvurularının ne zaman yapılacağı araştırılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen açığını kapatmak için her branştan ücretli öğretmen alımı yapıyor. Peki ücretli öğretmenlik başvuruları ne zaman? 2022-2023 ücretli öğretmenlik başvurusu...
Okulların açılış tarihi yaklaşırken ücretli öğretmenli başvurularıyla ilgili detaylar da merak ediliyor. Adaylar, ücretli öğretmenlik için kayıtlı oldukları ilçelerin Milli Eğitim Müdürlüklerine başvurularını yapacak olan adaylar online olarak da e-devlet üzerinden başvuru işlemlerini tamamlayacaklar. İşte ücretli öğretmenlik başvurusu hakkında bilgiler...

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI NE ZAMAN?

2022-2023 eğitim öğretim yılı için ücret öğretmenlik başvurusu için net tarih henüz belirtilmedi. Ancak ccretli öğretmenlik başvurusu temmuz ve ağustos aylarında alınıyor.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Ücretli öğretmenlik başvurusu için adaylar başvuruların kayıtlı oldukları ilçelerin Milli Eğitim Müdürlüklerinden veya internetten e-Devlet üzerinden tamamlayabilecekler.

e-Devlet üzerinden ücretli öğretmenlik başvurusu için;

İlk olarak ücretli öğretmen adayları başvuru ekranından, kimlik bilgilerinin olduğu ekranla karşılaşacak.

İletişim bilgileri, Milli Eğitim İl veya İlçe Müdürlüğü'nün öğretmen adayıyla iletişim kurabilmesi için önem arz ettiğinden, bu bölümün doğru incelenmesi, yanlışlık varsa düzeltilmesi gerekecek.

Eğitim bilgileri bölümünde yer alan; "Formasyonum var." , "Köy Okullarında Çalışmak İstiyorum.", "Milli Eğitim Bakanlığından Emekli Oldum." , Yurt dışı eğitim kurumlarından mezun oldum ve YÖK denkliğim var ya da Eğitim Enstitüsünden mezun oldum." seçenekleri incelenerek, varsa ilgilendiren seçenek tercih edilecek.

Yukarıdaki bilgiler tamamlandıktan sonra 'Kaydet ve İlerle' butonuna basılmalıdır.

'Kaydınız başarıyla oluşturulmuştur. Tercih bilgilerinizi aşağıdan girmeye başlayabilirsiniz.' bildiriminin karşınıza çıkmasının ardından ön lisans ve lisans mezuniyeti bilgileriniz içerisinden tercihinize esas olan mezuniyet bilginizi belirtilen alandan seçmeniz zorunlu olacak.

İl ve ilçe tercihiniz ile birlikte branş belirtmeli, ikinci dönem de bu tercihlere göre çalışmak istiyorsanız 'İlgili tercihimin ikinci dönemde de geçerli sayılmasını istiyorum.' seçeneğini işaretlemelisiniz.

Kaynak: HÜRRİYET
 

Editör: Admin Admin