Temmuz ayında enflasyon verilerinin de dikkate alınacağı zam tutarları için ayrıca toplu sözleşme zammının da üstüne eklendiği düşünüldüğünde tüm kamu personeline yapılacak zamlar merak konusu oldu. Peki en yüksek öğretmen maaşı için beklenti kaç TL?

Öğretmen maaşları kariyer basamaklarına göre belirleniyor

Öğretmenlerin maaşları kademe ve derecelerine göre ayrıca öğretmenlik kariyer basamaklarına göre belirlenmektedir. Bir öğretmenin alabileceği en yüksek kademe ve derece 1. derece 4. kademedir.

1. derecenin 4. kademesinde bulunan bir öğretmen uzman öğretmen olması halinde Haziran ayında 48.598 lira maaş almıştır. Yapılacak olan %20'lik temmuz zammı ile beraber ise söz konusu 1. derece 4. kademede bulunan bir öğretmenin maaşının 58.317 lira olması beklenmektedir.

KPSS sınavlarında görev alanların ödemeleri ne zaman yapılacak? Zamlı Ücretler Ne Kadar Oldu? KPSS sınavlarında görev alanların ödemeleri ne zaman yapılacak? Zamlı Ücretler Ne Kadar Oldu?

O öğretmenler 65 bin lira maaş alacak!

Temmuz ayı ile beraber kademelere göre yapılacak olan zamların sonucunda maaşlarının kaç TL olacağını araştırmaya devam eden öğretmenler için gereken hesaplamayı yaptık.

Eklenecek olan ek ders ücretleri de dahil edildiği takdirde söz konusu öğretmenlerin alacakları maaş 65 bin lira civarında olacaktır. En düşük öğretmen maaşının ise 40 bin lira civarında olması halinde temmuz ayında yapılacak olan zamla beraber en yüksek öğretmen maaşı ile en düşük öğretmen maaşı arasındaki farkın 18.317 lira civarında olacağı düşünülüyor. (kaynak: mebpersonel org)

Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi

Editör: Admin0 Admin0