Tarihi açıkladı! Altın Uzmanı İslam Memiş'ten Dikkat Çeken Tahmin: Gram Altın 1800 Lira Seviyesine Yaklaşabilir!

Altın uzmanı İslam Memiş'in tahminiyle ilgili flaş gelişme! Gram altının 1800 lira seviyesine yaklaşabileceği işaret ediyor.İşte haberin detayları..

Altın fiyatlarında dikkat çeken bir tahmin ortaya çıktı! Para ve emtia piyasalarında Fed faiz kararının ardından yön belirlendi. Fed, politika faizini beklenildiği gibi yüzde 5-5.25 seviyesinde sabit tuttu. Fed Başkanı Jerome Powell'ın açıklamaları ise büyük ilgi gördü. Bu kritik gelişmenin ardından altın fiyatlarında yön değişti. Altın uzmanı İslam Memiş, yıl sonu tahmininde bulunarak gram altın için 1800 lira seviyesini işaret etti.

Fed Başkanı Jerome Powell'ın yakın zamanda faiz indirimine işaret etmemesi ve ilave faiz artışlarının yapılacağına dair açıklamaları, altın fiyatlarında düşüşe neden oldu. Ons altın, Fed faiz kararı öncesi 1953 dolara kadar yükseldikten sonra geriledi ve 1939 dolara kadar düştü. Gram altın da ons altındaki düşüşe paralel olarak 1479 liradan geriledi.
İslam Memiş'in değerlendirmelerine göre, gram altının şu anda 1496 liradan işlem gördüğü görülüyor. Dolar kurundan destek alan gram altın bu hafta yükseliş yaşadı. Önümüzdeki dönemde dolar/TL ve ons altının durumunun etkili olacağı düşünüldüğünde, gram altının geniş bant aralığında dalgalanabileceği öngörülüyor.

Memiş'in tahminlerine göre, gram altın için yıl sonunda 1700-1800 lira seviyelerinin sürpriz olmayacağı ifade ediliyor. Ancak Merkez Bankası'nın faiz artışı yapması durumunda doların geri çekilmesi beklentisiyle gram altında 1450 ve 1400 lira seviyelerine geri çekilmeler yaşanabileceği belirtiliyor.

Altın fiyatlarındaki bu tahminler, yatırımcılar ve altın sahipleri tarafından yakından takip ediliyor. Özellikle altın piyasalarında yaşanan değişimler ve ekonomik koşullar, gelecek dönemlerde altın fiyatlarının nasıl şekilleneceği konusunda önemli ipuçları sunuyor.

NOT: Bilgiler ilgili kişinin tahminidir. KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Editör: Admin0 Admin0