Talip Geylan'dan proje okullarına atama açıklaması

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, proje okullarına atama süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Sayın Geylan sosyal medya hesabı üzerinden şunları söyledi:

''Proje okullarına yönetici ve öğretmen atama süreci liyakat esasına göre düzenlenmediği müddetçe tartışmalar bitmeyecektir. Yıllardır birilerinin babasının çiftliği haline getirilen ve “kafama göre yönetici ve öğretmen atarım” projesine dönüşmüş olan proje okulu sistemi sil baştan ele alınmalıdır.

izmir il içi öğretmen atama sonuçları 2024 izmir il içi öğretmen atama sonuçları 2024

Gerçekten özel program ve proje uygulayan okullarımızı tenzih ederek söylüyorum ki, 2300 proje okulumuzun ciddiyet ve disiplinle masaya yatırılması gerekmiyor mu? Sınavla öğrenci aldığımız nitelikli bir çok okulumuzu siyasal/sendikal/ideolojik tahakküm ve egolara mahkum etmiş olmamızın vebalinden nasıl ürkmüyoruz?

Öncelikle kuruluş amacına uygun şekilde mevcut proje okulları sil baştan düzenlenmelidir. Bu okullarımız, birilerinin arka bahçesi olmaktan kurtarılmalı, öğretmen ve yönetici atama sistemi, liyakat kriterine göre sınav esaslı yürütülmelidir. Sendika, vakıf, cemiyet, dernek görünümlü dışarıdan yapıların inisiyatifine göz yummaya devam ettiğimiz sürece, ülkemizin geleceği olan ve akademik başarısı en yüksek çocuklarımızın okuduğu bu güzide okullarımıza yazık etmeye devam ederiz.''

Öğretmenlerin yer değiştirme (tayin) Telegram kanalına katılmak için TIKLAYINIZ

Öğretmen Gündemini Telegramdan Takip Etmek İçin TIKLAYINIZ

Editör: Admin0 Admin0