Sömestr tatili 1 ay oluyor! Yeni sisteme geçiliyor...

Sömestr tatiline sayılı günler kala bir son dakika gelişmesi yaşandı. Sömestr tatili 1 aya çıkabilir. Yeni sisteme dahil olacak ülkeler arasında Türkiye'de var.

Avrupa'da ve Türkiye'de uygulanması planlanan ara tatillerin sömestr ile birleştirilmesi söz konusu olabilir. Rol model olarak aralarında Türkiye'nin de yer alacağı sistemde 2 haftalık ara tatil ve 2 haftalık sömestre tatili birleştirilerek toplamda 1 aylık bir tatil verilmesi planlanıyor.

AMAÇ TURİZMİ CANLANDIRMAK

Sistemin uygulanmasındaki en büyük amaç ise kış turizmini canlandırmak. Türkiye'de şuan kullanılan 1 er haftalık aralar ve 15 günlük sömestr daha önce Avrupa ülkelerinden alınmıştı. Ancak şimdi bazı ülkelerin bu sisteme geçmesiyle Türkiye'nin de bu sisteme geçmesi ön görülüyor. (kaynak:kamuajans.com) TÜRKİYENİN EN BÜYÜK ÖĞRETMEN GRUBUNA sende katıl Öğretmenin gündeminden haberin olsun!

📌 Türkiye'nin En Büyük Öğretmen paylaşım grubuna katılın! https://t.me/ogretmengundemi

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN Kabine Toplantısı Sonrası Yeni Müjdeleri Duyurdu Cumhurbaşkanı ERDOĞAN Kabine Toplantısı Sonrası Yeni Müjdeleri Duyurdu

Öğretmenin gündemini yakından takip edin:📌 Türkiye'nin En Büyük Öğretmen paylaşım grubuna katılın! https://t.me/ogretmengundemi
ÖĞRETMENİN gündemini instagramdan takip edin: Instagram OgretmenX Sayfası İçin TIKLAYINIZ

-