SGK uzmanı açıkladı: Ocak ayında öğretmen maaşları ne kadar olacak?

Bir televizyon programına katılan SGK Uzmanı Özgür Erdursun, orta vadeli plan kapsamında açıklanan yıl sonu enflasyon hedefine göre 2024 yılı için yeni asgari ücreti ve en düşük memur maaşı tahmininde bulundu..

SZC TV'de katıldığı yayında, Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, Orta Vadeli Program'da (OVP) yıl sonu enflasyon hedefinin yüzde 65 olarak belirlendiğini vurgulayarak asgari ücret ve memur maaşlarına yapılacak zam için çarpıcı tahminde bulundu.

SGK Uzmanı Özgür Erdursun, en düşük memur maaşının 29 bin liraya yükseleceğini belirterek, "Memurlar kök maaşın üzerinde yüzde 50'ye yakın bir zam alırlar onun üzerine 8777 lira eklenir. En düşük memur maaşı 29 bin lira olur. Öğretmenlerin maaşı da 36 bin 500 lira civarında olur" dedi.

"EMEKLİLİK HAYALİ BİTECEK"

O az önce bahsettiğimiz yüzde 70, şimdi 7500 lira dediğimiz en düşük emekli aylığına aday çalışanlar olacak. Emeklilik hayali kalmayacak. Bu kalmazsa işte çalışma olmaz, iş düzeni olmaz."

Kaynak:cumhuriyet.com.tr

O öğretmenler 58 bin TL ödeme alacak! İşte rekor ödemeyi alan öğretmenler… O öğretmenler 58 bin TL ödeme alacak! İşte rekor ödemeyi alan öğretmenler…

Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi
Paylaşıma açık uzman öğretmenlik grubumuzda öğretmenin gündemini birlikte değerlendirebiliriz:
https://t.me/uzmanogretmenlik
Ayrıca sınav görevi kanalımıza görevleri yakından takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

Halka arz haber, bilgi paylaşım grubumuza katılabilirsiniz   https://t.me/+P44GkHZT5rNhODhk

Editör: Admin0 Admin0